Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudom, hogy nem tehettem...

Tudom, hogy nem tehettem mást, de mégis fáj a tudat, hogy el kellett őt engednem, de vele mi lesz pár év múlva?

Figyelt kérdés
A volt páromnak súlyos személyiségzavara volt (rejtett nárcisztikus) és 3 évnél tovább nem bírtam elviselni az állandó fázisokat, (szerelembomba-leertékelés-eldobás-visszaporszívózás) és az ok nélküli átfordulásokat (amikor minden előjel nélkül bizonytalan ideig nem szólt hozzám, és helyettem a külvilagból bárhonnét beszerezte a dícséretet, az ajnározást) a sok csendel verést, az érzelmeim visszautasítását, a szexhez való változó viszonyulását, és sorolhatnám. Trauma kötésben voltam sokáig, és mikor egyenesen közöltem hogy nekem is vannak igényeim, nem vagyok a rabszolgája, akkor iszonyat elfordult tőlem. Próbáltam megbeszélni vele, de teljesen elzárkózott. Én ebbe kikészültem, és szakítottam. Tudom hogy fogynak körülötte az emberek a viselkedése miatt, tudom hogy beteg és szeretem is, még most is, de a saját érdekemben magára kelett hagynom. Látszólag fel sem figja, vagy nem érdekli, de én látom hogy mindenkit el fog veszíteni maga körül, és ezt érzékeli ő is, de semmit nem tesz ellene, kedve szerint bánik az emberekkel. Tudom hogy a saját érdekemben jó döntést hoztam, de szerintetek mi lesz majd x év múlva vele? Mert igenis attól függetlenül, hogy szetmentünk, érdekel a sorsa.
2022. jún. 4. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Mit érdekel hogy mi lesz vele, örülj hogy megszabadultál tőle és ez már nem a te gondod.

Nem lehetsz egy egész életen át lábtörlő.

Keress olyat aki megbecsül.

2022. jún. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ő egy beteg ember, én pedig nem vagyok lábtörlő, de szívtelen sem.
2022. jún. 4. 20:39
 3/12 A kérdező kommentje:
Plusz ott van hogy szakítottam vele, de gondolom nem sikerült értelmezni amkt írtam. Sebaj. 🙂
2022. jún. 4. 20:39
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg csak megsúgom, a párkapcsolatok nem sajnálat alapon működnek.
2022. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon nem értesz! Nem vagyunk együtt! Nem vagyok a csicskája! Ugyanakkor csak azért mert valakivel már nem vagy kapcsolatban, és ilyen szinten beteg, simán magasról teszel arra hogy mi lesz vele? Attól függetlenül hogy már nem vagy vele kapcsolatban! Mártirkodasról beszélsz, én helyette empátiát érzek.
2022. jún. 4. 20:52
 6/12 A kérdező kommentje:
Megtanulhatnál szöveget ertelmezni, fröcskölés helyett.
2022. jún. 4. 20:53
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Miből gondolod hogy azt hiszem, együtt vagytok? Ha már a szövegértelmezésnél tartunk ugyebár... De ha tényleg ennyire nem megy, akkor a szádba rágom azokat a mondatrészeket, amikből egyértelműnek kellett volna lennie, hogy tisztában vagyok vele, hogy nem vagytok együtt.

Első hsz: "örülj hogy megszabadultál tőle"

Negyedik hsz: "akkor könyörögd vissza magad"

És igen, ha valakivel már nem vagyok párkapcsolatban, az az exem. Exekkel kapcsolatot tartani pedig mindig rosszul sül el, az ember kb 20-25 éves korára megtanulja, és azt is megtanulja, hogy hogy kell lezárni a múltat. Mert ha nem zárja le, akkor soha nem lesz jövője.

Te szívesen összejönnél valakivel aki még mindig az exével van elfoglalva? Senki nem akar olyan kapcsolatot, amire rávetül az ex árnyéka.

Tehát ha ennyire fontos akkor add fel saját magad, áldozd az életed az ő kénye-kedvének. Ha pedig jövőt akarsz, és boldog kapcsolatot olyan emberrel aki meg tud becsülni és nem tesz tönkre, akkor hagyd az exet, nem a te problémád. Ezek az opciók, harmadik lehetőség nincs.

2022. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy részt akarok venni a továbbiakban az életében? Ne haragudj, de nem tudsz szöveget értelmezni.
2022. jún. 4. 21:48
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Te nem tudsz szöveget értelmezni. Az pedig szánalmas hogy törölteted a hozzászólásokat.

Akkor megint a szádba rágom: te a kettes opciót választottad. Helyesen.

2022. jún. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ki töröltette? Paranoiás vagy? Nem én töröltettem!
2022. jún. 4. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!