Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Őrületnek mik lehetnek a jelei ?

Őrületnek mik lehetnek a jelei ?

Figyelt kérdés

2022. márc. 22. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Például amikor valaki újra és újra ugyanazt teszi, mindig ugyanazzal az eredménnyel, miközben azt várja hogy a sokadik alkalommal majd egész más vége lesz.
2022. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem tisztálkodik. Szemétdomb a szobája. A piszkosság minden elmebetegségnek alapvető tünete.
2022. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Követem.
2022. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gublug ***** válasza:
32%

Helló. Az őrültet meg kéne definiálni. Azért mert valaki neurotikus nem biztos, hogy őrült. DE LEHET h én tudom rosszul.

Nem minden elmebeteg őrült!


Az őrültségnek az az egyik jele, hogy ő magáról nem tudja, hogy őrült. Ha valaki tudja magáról, hogy őrült, az nem őrült. 22-es csapdája.


1.-es: Ezt Einsteins is megmondta, hogy egy adott tudatszinten létrehozott problémát ugyanazon a tudatszinten nem lehet megoldani.

Ergó, amit te írsz, abba a társadalom igen magas százaléka beletartozna.

2022. márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Elveszíti az önuralmát, nem érzékeli reálisan a környezetét. Ordibál. Nem érzékeli a tettei és a szavai súlyát. Nem érzékeli hogy mások jót mondanak neki. Kárt okoz magában, de nem érdekli a fájdalom, és szinte nem is érzi. Teljesen elveszíti az eszét, önmagára és mindenkire körülötte veszélyes. Legalábbis én így képzelem el, csak megjegyzem, én közel állok hozzá. Csak visszafogom magam.
2022. márc. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gublug ***** válasza:
0%
5-ös. Ez is teljesen hétköznapi leírás. Sokan vannak így. Gondolom tini korban vagy vagy max a 20-as éveid elején. Értem én, hogy a véleményed mondod csak, de ez itt kevés, mert a kérdező biztos választ akar.
2022. márc. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
6. Jól van okos tojás. Örülök az agyadnak, veled együtt. Komolyan örülök, h ilyen okos tojás vagy.
2022. márc. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Már azt is nehéz meghatározni, hogy mi az őrület. Pl én voltam pszichotikus állapotban, de tudtam, hogy abban vagyok, és azt is, hogy mitől (gyógyszerek). Fel-alá járkáltam, bődület szarul voltam, észlelési zavaraim voltak. Ránézésre őrültnek tűnhettem, de nem bántottam senkit, nem csináltam semmi hülyeséget.
2022. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor valaki elveszíti a kapcsolatot a valósággal. A skizofréneknek és a bipolárisoknak pl. pszichóziskor téveszméik és/vagy hallucinációik vannak. Nekem pl. téveszméim voltak. Lehallgatnak, meg akarnak mérgezni. Később megerőszakoltak, meg akarnak erőszakolni. Bent pszichiátrián voltam egy másik osztályon felvételi beszélgetésen, két nő csinálta az interjút. Azt hittem, hogy az egyik nő az exem egyik exe, a másik nő az exem másik exe (elég érdekes az élet, a nőknek TÉNYLEG az volt a neve, ami az exek neve volt... csak éppen én még azt a csavart is belevittem, hogy úgy képzeltem, hogy az egyik valójában a másik, a másik meg az egyik...). A pszichózis csúcsán megszöktem (nem jutottam messze), megharaptam a bizti őrt. Úgy leszedáltak, hogy fogalmam sincs, hogy 3 napig (de inkább egy hétig) mi volt. A zárton anyukám bejött hozzám. Nem is emlékeztem arra, hogy mi volt, csak arra, hogy nagyon örültem neki. Aztán mesélte, hogy panaszkodtam, mennyire fájnak a csuklóim, mert lekötöztek. Akkor meg azt hittem, hogy biztos csak képzelődtem és nem is kötöztek le, de aztán kiderült, hogy de, tényleg (zárójelentésben benne van). Szóval fogalmad sincs, hogy mi a valóság és mi a képzelet. Nagyon ijesztő.
2022. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
2, Azért az még nem az őrület jele, hanem a depresszióé…
2022. márc. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!