Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet így élni?

Hogyan lehet így élni?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve depressziós vagyok, közben volt hogy jobban éreztem magam, volt hogy visszaestem, az utóbbi időben egészen jól voltam azt kell hogy mondjam, most megint visszaestem, ezzel úgy érzem nem lehet együtt élni, az állandó visszaesések, így mi értelme van küzdeni? Nem eszek, nem hagyom el a lakást, egész nap csak fekszem, ma 15 órát aludtam, nincs értelme hogy felébredjek, nincs már amiért várhatnám a holnapot.

2022. jún. 5. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Menj terápiába mielőbb. Nem tudok egyebet javasolni, mert én is voltam depressziós, ennélfogva tudom, hogy semmi biztatót nem hisz el az ember.

Kérj segítséget, egy jó terapeuta mellett, te magad fogod észre venni, hogy mégis miért jó élni.

2022. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Mit tehetek érted?
2022. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
2022. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Mihamarabb szakemberhez kell fordulnod, mert ilyen súlyos depresszióból egyedül nem tzdsz kilábalni.

A személyre szabott pszichoterápia, illetve gyógyszeres kezelés sokat javítana az állapotodon, de ehhez neked is tenned kell lépéseket, legelőször is azt, hogy pszichiáterhez fordulj.

Emellett javaslom, hogy kezdj el szakirodalmakat olvasni ebben a témában. Számos depresszióval kapcsolatos, hasznos olvadmány érhető el, amely segít megértetni veled ezt a betegséget.

2022. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy csomó minden képes lehet kisebb-nagyobb mértékben szakember nélkül is segíteni (pl. sport, munka, nevetés), de hozzá értő szakember segítsége eredményesebb és tartósabb lehet.


Megértem, sőt én is gyakran átérzem, hogy amikor depressziós vagy, akkor irtó nehéz kimozdulni, belekezdeni bármibe, nincs miért csinálni semmit. Viszont bármilyen nehéz ilyenkor ezt elhinni, csak elkezdeni nehéz. Ha már csinálsz valamit, akkor egyre jobb lesz és minél jobban leköti valami a figyelmedet, annál jobban fogod érezni magad közben. Biztos van a háztartásban egy csomó tennivaló, ha ezeket elkezded megcsinálni, ezek is tök jól le tudják kötni az ember figyelmét és már önmagában az, hogy haladtál a tennivalókkal is ad egy hasznosság érzést. Ha sikerül a flow állapotába eljutni egy tevékenységgel, hogy már magától visz a lendület, akkor meg minden másról meg fogsz feledkezni. Csak idáig kell eljutni.

2022. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!