Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Koncentrációra, memória...

Koncentrációra, memória problémákra valami "csodaszer" létezik fiatalnak?

Figyelt kérdés

Azért írtam zárójelbe, mert nyilván nincs ilyen, de hátha valami kis segítség létezik.


30 éves férfi vagyok, szeretnék tanulni és önképezni magam otthon (az igényem megvan rá), mert jelenleg katasztrófa, amit dolgozok és nem akarom ezt csinálni nyugdíjas koromig, nincs értelmes végzettségem sem, semmi kilátásom az életben.


Depresszióval is küzdök sajnos.


A memóriám rengeteget romlott úgy érzem az évek során, és nem bírok odafigyelni, gyakran fogom magam, és inkább bekapcsolom a TV-t, ilyenkor bűntudatom is van, de annyira nem megy a tanulás, hogy úgy érzem nincs értelme úgy, hogy semmit nem fogok fel belőle....


Amiket próbáltam, de nem segítettek: citromfű, ginzeng, biloba. A koffein csak felpörget fél óráig, utána mély letargiába küld, ezért nem is kávézok.


Esetleg van még valami lehetőség?


Bármilyen ötletért nagyon hálás lennék.


2022. jún. 9. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Önuralomnak hívják.
2022. jún. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy neked nincs problémád.
2022. jún. 9. 12:28
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nemakarásnak nyögés a vége.
2022. jún. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az internetről ollózod össze ezeket, és lököd be ide?
2022. jún. 9. 12:31
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a fizikai környezet tud segíteni, ha pl nem vagy egyedül. Amire jó, ha elmész egy könyvtárba, vagy más hasonló helyre. Vagy ha együtt laksz másokkal, pl hagyd nyitva az ajtót, vagy még jobb ha közös helyiségben csinálod. Ezek benne tartanak a feladatban jobban.


Ha angolul tudsz vannak ilyen online közösen tanulós appok. De csinálhatod egy ismerősöddel is webcamen pl.


Mindenesetre szerintem ne add fel. Mert 30 évesen még simán változtathatsz!

2022. jún. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot.
2022. jún. 9. 13:07
 7/13 Senior Séf ***** válasza:
43%
Mind a memóriazavarod, mind a depressziód autoimmun folyamat eredménye, ez ellen pedig csak étrend- és életmód változtatással tudsz eredményt elérni.
2022. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
A gondozó pszichiátered tud segíteni, ha beszámolsz neki memóriaproblémádról. Hasonló problémák kezelése eleve a pszichiátria tárgykörébe (is) tartozik, jobb tanácsokat fogsz tudni kapni, mint itt.
2022. jún. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már régóta nem járok pszichiáterhez.
2022. jún. 9. 17:17
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Azt írtad depressziós vagy, jelen időben... Mindegy, a lényegen nem változtat, ajánlott lenne egy konzultáció, ha egyéb probléma nincs, depresszió már nem áll fenn, akkor vannak szubjektív memóriazavarra írható gyógyszerek, de ezek vénykötelesek. Pszichiáter tud segíteni.
2022. jún. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!