Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kellene-e ezzel pszichiáterhez...

Kellene-e ezzel pszichiáterhez vagy más orvoshoz mennem?

Figyelt kérdés

Pszichológushoz fogok menni. Pszichiáterhez nem szeretnék, mert azt be kell vallani pl. mikor biztosìtást kötök, ha felír valamit.


A gondom, hogy gyakran kiabálok főleg a párommal. Ő angyali türelemmel viseli, de rossz kedve lesz tőle.


Szeretnék nem kiabálni, de egyszerűen annyira dühös leszek apróbb dolgokon (pl. nem látom egy hétig, mert minden este programja van, vagy a héten harmadszor megy át a szüleihez, vagy anyósom már megint abból indul ki, hogy mindenki csak annyit dolgozik, mint ő). Ahelyett, hogy megbeszélném, hogy ez engem zavar, helyette kiabálok velük. A kollégáknál is egyre rosszabbul viselem, ha hülyék vagy rám akarják nyomni a feladatokat.


Elég a pszichológus segítsége? Van valami (pl. B vitamin), ami segít, hogy ne legyek ideges?


2022. jún. 13. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A vicc az, hogy ezekért még joggal is lehetnél dühös.

Micsoda házasság az, ahol a férjnek minden este programja van - a felesége nélkül? Gondolom nem munkába jár olyankor.


Menj el pszichológushoz. Könnyen lehet, hogy a férjed készülékében lesz a hiba, nem a tiédben. Pszichiáterre a leírtak alapján nincs szükséged.

2022. jún. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 Nem és a legidegesítőbb, amikor azt mondja rá, hogy zavarja, hogy korlátozom XD


Na azért rettenetesen dühös tudok lenni.


Pedig augusztusig 2x megy nélkülem hosszú hétvégi kirándulásra (Egyszer 3 nap, egyszer 5), ami miatt, mi két hetes nyaralásra nem is tudunk menni csak 7-9 naposra.

2022. jún. 13. 01:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Kikkel megy nyaralni?
2022. jún. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Barátokkal hegyet mászni meg edzőtáborba. Hívott engem is, de egyiket sem élném túl.


De az egész hétvégés programjait is rosszul viselem. Főleg, hogy mondjuk az én családommal (a családom hektikus megbetegedései miatt), nem tudtunk 4 hónapja összehozni egy lakásavatót (Az ő családjával már volt egy buli vagy kettő, nem emlékszem :/), mert ha valaki megbetegszik, akkor nem tudjuk adott hónapon belül átrakni.


Most még szabad július 2. hétvégéje, augusztusban az 5-i utáni hétvége, az augusztus 20-as hétvége, szeptemberben 2 hétvége. És ebben csak a közös nyaralás van, a többi az ő programja.

2022. jún. 13. 01:26
 5/7 A kérdező kommentje:
Vagy közös, de az ő irányából megismert közös barátokkal találkozunk. Nem is tudom, hogy hogyan tudnánk így családot alapítani. Pedig azt hittem, ha egyetem után elkezd dolgozni, akkor lenyugszik...
2022. jún. 13. 01:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, előtte is ilyen volt, csak reménykedtél, hogy meg fog változni?


Nos ismered a mondást?


"Házasságkötéskor a nő abban reménykedik, hogy a férfi meg fog változni. A férfi meg abban, hogy a nő sosem fog megváltozni. És mindketten tévednek!"


A pszichológus jó ötlet! Segíteni fog megérteni, miért ilyen férfiba lettél szerelmes, ill. miért ilyet vonzottál be.

2022. jún. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy ideges leszel, életed végéig! Nem kell pszichiáter, pszichológus meg sosem árt.

Ha jól értem egyszerűen nem illetek össze, más foglalkoztat, eltérő az értékrendetek, a fontossági sorrend, időbeosztás; ebből sosem lesz mindkettőtök számára élhető kapcsolat. Ő csinálja amit szeretne nélküled, te meg kiabálsz, ugyanez van a munkahelyen, ott csak azért nem teszed, mert a munkahelyi közeg nem engedi meg, pedig mindkét esetben meg kellene tanulni nemet mondani!

2022. jún. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!