Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyivel könnyebb a hozzátart...

Mennyivel könnyebb a hozzátartozóknak, miután megtudják, hogy az illető mentálisan beteg?

Figyelt kérdés
Kapcsolatban vagyok egy a napokban diagnosztizált nárcisztikus férfivel. Ez mindent megmagyaráz a hozzáállásával és a viselkedésével, a mérhetetlen egoizmusával, és a nulla empátiájával kapcsolatban. (A többit nem is mondom, akik éltek már nárcisztikussal, tudják mik ezek.) Eddig magamban kerestem a hibát, plusz ugye eleve engem okolt, manipulált stb. Megkönnyebbültem, hogy nem az én hibám, viszont másrészt nem tudom hogyan tovább: az orvos megmondta, a nárcisztikusok ha el is kezdik a terápiát, nagyon hamar ott is hagyják, tehát lényegében semmilyen gyógymód nincs erre a mentális betegségre. Nem tudom mit tegyek? Én nem bírom már idegileg-érzelmileg azt, ami ezzel a betegséggel jár, és riasztó, hogy kb nulla esély van arra, hogy valaha is normális kapcsolatunk legyen. Őt pedig sajnálom, mert a doki részletesen elmondta hogy mit érez és él át a nárcisztikus, és bizony nem kellemes. Akiknek a hozzátartozójuk mentálisan beteg, és kb nulla esély van a javulásra, ők mit tettek? Maradtak, vagy feladták a kapcsolatot?
2022. jún. 16. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
En is kapcsolatba kerultem ilyen lannyal minden kapcsolatot megszakitottam vele mert rájöttem soha nem fog megvaltozni. Nem lehet mast tenni szerintem.
2022. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnálom az illetőt, de nem tudok az anyja lenni. Az összes kapcsolatában az anyjával való rossz érzelmi kapcsolatát játssza újra, ami azt jelenti sosem látja át azt, hogy a másik nem az anyja, és nem az aktuális partner okozta azt amit az anyja. Emiatt szándekosan gyerek módján provokál, hogy mennyit engedek meg. Ha túlmegy a hataraim és szólok, akkor nem vagyok tökéletes, nem vagyok alkalmas a feltetel nélküliségre, ha nem szólok akkor meg lábtörlőt csinál belőlem, akkor meg amiatt nem vagyok tökéletes, mert nem állok ki magamért. Egy hatalmas csapda minden. Szandékos szabotálás, és mindenből magát hozza ki jól. Nekem, és senkinek sincs esélye vele szemben, az egyenlőseg, kompromisszum eleve kizárt.

Szörnyű lehet ez neki is, de én ezt a csapdát nem tudom emberileg sem elviselni.

2022. jún. 16. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért teszed ezt magaddal Kérdező?


Ha tudod, hogy sosem lesz jobb, hiszen ez egy gyógyíthatatlan személyiségzavar.

2022. jún. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!