Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavar esetében...

Bipoláris zavar esetében lehet az, hogy az illető érthetetlen dolgokat csinál?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha kicsit zavaros a kérdés, próbálom azért érthetően megmagyarázni.

Van egy ismerősöm, annyira nem ismerem jól, nem a barátnőm vagy nem a családtagom, de eddig egy teljesen normális, értelmes, szimpatikus nőnek ismertem meg. Most sem gondolok rosszat róla, félreértés ne essék, csak vannak dolgok a viselkedésében, gondolkodásában, amiket egyszerűen nem tudok hova tenni és ezáltal sokszor már nem tudom mit gondoljak róla. Megtudtam, hogy bipoláris, bár ezt nem ő mondta, ő csak korábban említette, hogy volt már párszor depressziós, de nem mentünk bele a részletekbe, csak említés szintjén volt róla szó.

Ami számomra teljesen érthetetlen, az az, ahogy a közösségi oldalakat használja. Pár hete bejelölt ugyanis, azóta látom, mit csinál és komolyan nem értem. Én nem vagyok egy posztolós típus, de nem baj, ha valaki az, de még a "kirakom az egész életem" típusú ismerőseim sem posztolnak ennyit meg olyanokat, mint ő. Konkrét példákat nem akarok írni, esetleg privátban, de a lényeg, hogy sokszor totál lényegtelen és érthetetlen, amiket kirak. Azt mondják, akik állandóan posztolnak, unatkoznak vagy visszaigazolásra vágynak, visszaigazolást nem nagyon kap, mert szinte senki nem lájkol meg kommentel a posztjai alatt, de egyébként nem hiszem, hogy önbizalomhiányos. Azt sem hiszem, hogy állandóan unatkozik, szokta mondani, mennyi dolga lenne még meg hogy nincs ideje erre meg arra.

Ideológiai dolgokon is szeret lovagolni. Mindenkinek megvan a joga ahhoz, hogy bizonyos témákban mit gondol, sosem nézek le senkit, aki esetleg nem azt gondolja, mint én és sok mindenben azért egyet szoktunk érteni eddig, látok igazságot azokban, amit mond, de nekem az tűnt fel, hogy nagyon szélsőségesen gondolkodik sok mindenben. Nem azt mondom, hogy rá akarja erőltetni az emberekre a véleményét, de kicsit már kezd átmenni arra a szintre, hogy már sok, amit csinál.

Illetve szintén a közösségi oldalakhoz is kapcsolódik, hogy vadidegen emberek az ismerősei, majdnem 3000 ismerőse van facebookon, ennyi szinte senkinek nincs, max a sztároknak, de ő nem az és már másból is leszűrtem, hogy nem is ismeri azokat az embereket, akik kommentelnek neki vagy akik az ismerősei. Ezt sem értem, hogy miért jelöl valaki vissza totálisan vadidegen embereket, akikről kép sincs és azt sem tudja, kik azok, akikről semmit nem tud és ők sem tudnak semmit róla?


Elkezdtem gondolkodni, hogy talán amiatt csinálhatja ezeket, mert bipoláris? Utánaolvasgattam kicsit ennek, én szeretném megérteni, sajnos én is érintett vagyok a mentális betegségek terén (szorongás), de nem értek annyira hozzá. Ha valakinek van tapasztalata, vagy ő maga érintett a dologban, kérem ossza meg velem.



2022. ápr. 14. 11:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

Igen, lehetséges, de nem hiszem, hogy az általad leírt dolgokat a betegsége miatt csinálná, ismerek nem bipoláris embereket, akik szintén ezeket csinálják.

Bipolárisnál az "érthetetlen dolgok" inkább a hirtelen felindulástól vezérelt cselekvések vannak jelen. Vagy a pszichózisok, pl Elisa Lam esete (én nem hiszem, hogy öngyilkosság vagy baleset történt volna, de azt igen, hogy magától ment fel a tetőre), vagy volt egy bácsi is, aki elfelejtette, hogy hol parkolt (mindig ugyanott parkolt egyébként), ezért kóválygott össze-vissza, és rossz helyre került, megölték.

2022. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. De hát akkor pláne nem tudom hova tenni néha a viselkedését, mert mint mondtam, egy felnőtt, normális, értelmes ember, eddig nekem semmi fura nem tűnt fel.
2022. ápr. 14. 13:20
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Hát szerintem így távolból ne próbálj meg diagnosztizálni valakit. Lehet, hogy az ismerősöd bipoláris, lehet, hogy nem az. Ennyiből abszolút nem tudni.


1

Te mégis miről beszélsz?


Nagyon jó film a pszichés betegségek témában: Call Me Crazy (Öt történet az elmezavarról) https://www.youtube.com/watch?v=XsvcI2Elq1w

Itt lehet látni, hogy milyen a skizofrének, bipolárisok élete.

2022. ápr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem diagnosztizálom, biztosan az, volt pszichiáternél is, felállítottak neki diagnózist, gyógyszert is írtak fel neki.
2022. ápr. 14. 13:27
 5/23 anonim ***** válasza:

"Megtudtam, hogy bipoláris, bár ezt nem ő mondta, ő csak korábban említette, hogy volt már párszor depressziós, de nem mentünk bele a részletekbe, csak említés szintjén volt róla szó."


Akkor honnan tudod?

2022. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Mástól tudom, aki jobban ismeri nálam.
2022. ápr. 14. 13:45
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, én bipoláris vagyok, el is mondom bárkinek, aki kíváncsi rá és úgy ítélem meg, hogy érdemes a bizalmamra (és nemhogy családtagoknak, de barátoknak, sőt, sima ismerősöknek is elmondom), de azért ez eléggé idegesítene, hogy tulajdonképpeni vadidegenek az én bipolaritásomról társalkodjanak.
2022. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. ápr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem én kértem, hogy mondják el nekem. De még ha az ember sokszor szégyelli is a betegségét, jobb ha a környezete tud róla, mert lehet ellenkező esetben rosszul ítélik meg.

Az ő esetében is azért jutott ez eszembe, mert nem akartam ítélkezni, de ahhoz képest, amilyennek ismertem, amennyire szimpatikus volt, kezd kevésbé az lenni és nem tudok sok mindent vele kapcsolatban hova tenni. Ezért gondoltam, hogy talán a betegsége miatt lehet.

2022. ápr. 14. 16:34
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Kár volt ezt megosztanod haver.
2022. ápr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!