Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok teljesíteni és...

Nem tudok teljesíteni és nincs kedvem semmihez, mert haldoklik az apám, ezért nagyon dühös vagyok magamra, és irracionálisan gondolkodom. Mit tegyek, hogy a lehető leghamarabb újra tudjak teljesíteni?

Figyelt kérdés

Édesapám végstádiumú rákos beteg, az utolsókat rúgja. A környezetem elvárja tőlem, hogy jól teljesítsek, de sajnos nem ment. Idén kellett volna végeznem az egyetemen, még az se ment a nagy bánat miatt, hogy a szakdolgozatomat befejezzem. Illetve van egy tárgyam, amire való készüléssel nagyon lassan haladok (ma egyáltalán nem megy). Eleinte alig tudtam aludni, alig tudtam koncentrálni, most meg már nincs kedvem szó szerint semmihez, csak szidni magamat, miért vagyok ennyire túlérzékeny és SZÁNALMAS... Nem tartom valószínűnek, hogy a holnapi alkalmon átmegyek, de 27-én lesz egy UV alkalom (az lesz az utolsó). Ezt a tárgyat nem halaszthatom a következő félévre.


Mit tehetek, hogy a lehető leggyorsabban visszalendüljek a régi kerékvágásba és a lehető legjobban felkészüljek a vizsgára?


Egyáltalán nem normális, hogy ennyire megviseljen bármi is, pláne felnőttként, anyám szerint olyan vagyok, mint egy hisztis óvodás (bezzeg ő sírhat)...



2022. jún. 16. 13:16
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Illetve most már igyekszem magamat keménynek mutatni otthon, hogy "hát engem nem visel meg", az is baj... Semmi se jó, komolyan
2022. jún. 16. 13:32
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi időt tudsz vele tölteni azt töltsd apukaddal. A tanulmányait is fontosak,de nm annyira. vezess naplót mi történt aznap, készíts videókat apudrol.nekem csak fotók maradtak.a hangjára is nehezen emlékszem már. Pszichológust mondanám ,hogy legyen kivel beszélgessel. De ez olyan amin atmesz,hogy nm fogod még fel teljesen. Idő menedzsmentet csinálj ha annyira a suli a fontos,oszd be a napodat, prioritás szerint haladj.és mozogj is mert az jó stressz levezetésnek.
2022. jún. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jótanácsokat... Egyedül az időbeosztással van a gond, mert sokszor csak meredek magam elé, és így akár fél órák is eltelnek
2022. jún. 16. 23:15
 4/19 A kérdező kommentje:
Illetve azt sem tudom, hogy igazán jó pszichológust ilyen helyzetre hol találhatnék
2022. jún. 16. 23:16
 5/19 anonim ***** válasza:
Lelki elsősegély vonalat hívj 116123 nekem segített,hogy meghallgattak. Tanácsokat is jókat adtak.
2022. jún. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem sikerült a vizsgám... Tudom, magamra vessek
2022. jún. 27. 16:37
 7/19 A kérdező kommentje:
A lelki elsősegély szolgálatot (máskor) már többször is próbáltam, illetve most e-mailben is... Semmit nem tudtak segíteni
2022. jún. 27. 16:40
 8/19 A kérdező kommentje:
Annyira hitt bennem pedig és hatalmas szívfájdalmam, hogy nem sikerült
2022. jún. 27. 16:41
 9/19 anonim ***** válasza:
Ne legyél elkeseredve. Most ez van,amit tudsz tenni azt tedd meg. Nm baj,H nm Lett meg a vizsga.elmesz passzivra és dolgozol.bamm lesz munkatapasztalatod is. Pszichológushoz kérj időpontot. Nm tudom mit írhatnek még. Sajnos fel kellett nőnnöm amikor az én apám meghalt. Írj naplót,talán abban ki tudnád magad fejezni és írásban könnyebb megfogalmazni az érzéseidet.
2022. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Munkát és pszichológust nagyon nehéz találnom, több helyre is jelentkeztem, de sehonnan se jeleztem vissza
2022. jún. 27. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!