Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszútávon mivel jár az ha...

Hosszútávon mivel jár az ha valaki a legtöbb dolgot teljesen magába fojtja és emberek előtt nem mutatja ki a gyengéd és/vagy negatív érzéseit?

Figyelt kérdés

Család és ismerősök előtt se mutatom. Sírni max akkor merek amikor teljesen egyedül vagyok és épp olyan kedvem van, de néha előfordul hogy nagy baj esetén nem tudok sajnos mit csinálni ezzel és akkor nem érdekel hogy mások előtt pl amikor össze törtem az autóm vagy nagy veszekedés alkalmával , de ez ritka eset és nem jellemző rám. Olyan csak néha van.

Meghatódni mások előtt sose merek, pl filmen vagy zenén, azt ha kell akkor teljesen lefojtom.

Többfajta mentális problémám is van, asperger meg depresszió és még pszichológushoz se akarok nagyon menni mert attól tartok hogy neki se tudnék nagyon megnyílni.

A családom semmit nem vesz észre abból hogy mennyire nem vagyok rendben lelkileg mert semmi nem látszik rajtam! Közben meg már a legkeményebb öngyilkos gondolatokat és késztetéseket is megjártam, több kísérletem is volt csak jól eltitkoltam előlük, azt hitték hogy elkaptam valamit és amiatt nem vagyok túl jól meg pihenek. Csomószor meg is vágtam magam de aztán direkt úgy fordultam mindig hogy ne vegyék észre meg rejtegettem előlük.


Egyébként ha egy pasi rinyagép és hiába tudja hogy nem érdekel, akkor is “tolja az arcomba” az érzéseit meg hogy ő így meg úgy, az nagyon el tud taszítani meg nevetségesnek tartom és megutálom, ismerek ilyet és aszerint is bánok vele, de van párom és szerencsére ő is olyan típus hogy nem igazán mutatja a negatív vagy gyengéd érzéseit.

Vagy lehet hogy én állok hozzá normálisan?

26/n

Szilvi



#érzelem #kimutatás #Lelkilvilág
2022. jún. 19. 08:09
A kérdező szavazást indított:
Semmi különössel nem jár, nagyon sok ember éli így le az életét
Hosszútávon egészségkárósító hatású
Semmivel nem jár és még jobb is mintha egy rinyagép lennél
6 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmivel sem jár. Az emberek túlnyomó többségét egyáltalán nem érdekli a másik élete vagy lelkiállapota, mert pont elég nekik a saját nyomoruk. Ha látszik is rajtad, hogy valami bajod van, akkor is jobb elnyomni, mert csak téged foglalkoztat, mindenki más lesz*rja. Akkor meg jobb, ha ki sem mutatod az érzéseidet.
2022. jún. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Emberfüggő. Van aki magában fel tud dolgozni mindent, van, akinek szüksége van arra, hogy kibeszélhesse magából. De nagy általánosságban mindenkinek jót tesz, ha el tudja mondani valakinek a problémáját.
2022. jún. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pánikrohamokkal jár
2022. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azok sosincsenek :o max dühroham
2022. jún. 19. 09:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Hosszú távon rendkívül fárasztó a látszat fenntartása és amikor már magadnak sem tudod megfogalmazni és megmagyarázni az érzéseidet, akkor nem fogod megúszni a pszichiátert. Én inkább arra bíztatnálak, hogy bátran vállald fel az érzéseidet, légy őszinte magaddal, így legyél önazonos, ne vagdosd magad és kérj segítséget. A rinyálós pasikat meg én is rühellem.
2022. jún. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Emberfüggő.

Nekem a legmélyebb időszakomban sikerült hónapokig elfojtani ezeket, ami egy ponton már nagyon fárasztó is volt, sokat ki is vett belőlem. Aztán volt egy minimális kis (átvitt értelmű) bukkanó, mikor is már nem tudtam visszafogni a sírást és magamba is zuhantam. Onnan pedig még nehezebb volt felállni.


Szóval én is azt mondanám, amit előttem; bátran vállald fel, amit érzel és ne nyomd el őket, még ha nem is a legpozitívabbak. Kérlek, ne tegyél kárt magadban és tényleg kérj segítséget.

2022. jún. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!