Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst abbahagyni 2...

Antidepresszánst abbahagyni 2 hónap után?

Figyelt kérdés

2 hónapja szedek erős szorongásra SSRI antidepresszánst. Nem a kezdeti mellékhatások miatt (azok jóformán nem is voltam hála istennek), de meggondoltam magamat, nem akarom tömni magamat ilyenekkel. (Ezen sokat gondolkodtam, megbántam, hogy bele kezdtem.)


Orvosomnak ezt elmondtam a legutóbbi alkalommal, azt mondta, nem javasolt... végül csak kiszedtem belőle, hogy ez mit is jelent: bajom lehet belőle, súlyosabb, végül annyit mondott, akkor fennáll a visszaesés veszélye.


Ennyi?? Ez nem tűnő olyan súlyos következménynek, mint amit gondoltam előre.


Volt itt olyan, aki viszonylag rövid idő után mégis inkább abba hagyta? Mi történt, történt egyáltalán valami?



2022. jún. 22. 18:32
A kérdező szavazást indított:
Maximum csak visszajön a szorongásod
Súlyos gond is lehet belőle
7 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Hagyd abba! Én nem szedném.:)
2022. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem szeretnéd tömni magad, de mivel is, és miért is? Ha neked jó szorongani, betegnek lenni, hát hajrá. Nem tudom milyen hülyeséget olvastál, hallottál, vagy találtál ki magadtól, de egészen biztosan károsabb, mint egy SSRI. Az orvosnak pedig igaza volt, abbahagyni közvetett módon életveszélyes, mielőtt gyógyulás következne be.
2022. jún. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De leáll a szívem vagy mi lehet? Mit jelent a közvetlenül életveszélyes?
2022. jún. 22. 21:11
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

Közvetettet írtam.



Mit jelent? Súlyodbodhatnak a tünetek, amiknek nyomán életveszélyes állapotba kerülhetsz. Például a súlyosbodó szorongás egy pánikzavarba torkollhat, amitől esetleg olyan hangulati mélypontot élhet meg az ember, hogy öngyilkos lesz. Nem tudom egyébként, hogy te miért akarsz okosabb lenni, mint az orvosok. Azt látom, hogy már Dunning-Krugerre doktoroltád magad, hogy a gyógyszert nem akarod szedni, de, hogy még az is hihetetlen neked, hogy nem jó ötlet, mert biztos hazudik az orvos...

2022. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megírtad. Figyelj, ennek a bizalomhiánynak megvan az oka, a legtöbb figyel rád 5 perc is maximum, amíg felírja a gyógyszert azt annyi...
2022. jún. 22. 22:47
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Ha a TB-s, ingyenes orvoshoz jársz, akkor jah, átlag 15 perc jut rád, üdv a magyar egészségügyben. Amennyit fizetünk a TB-nek abból annyira futja kb., nincs is elég orvos, beteg meg egyre több. Ettől még "ettől" enyhén megbízhatóbb a szakmájában, mint te...


Én speciel tejelek magánklinikán, mondjuk én muszáj is vagyok az ADHD-m miatt, de egyébként teljesen más az, amikor van X idejük rád. Irreális elvárás, hogy te rád többet szánjon, mint ami van

2022. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
És még kell érteni, hogy, ha nem terápiára jársz, akkor neki nincs is más dolga, mint felírni a gyógyszereket. Meghallgatni miújság, javultál-e, van-e bármi mellékhatás, aztán kész. Őt nem fogja érdekelni, hogy milyen lábbal keltél fel
2022. jún. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor inkább keresek egy másik (magán) orvost, és majd vele meglatom, hogyan tovább.
2022. jún. 23. 13:27
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem érted még mindig


Terapeutát keress, ne "magánt", mert a végén ugyan így jársz, csak még fizetni is fogsz neki

2022. jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De, értem (ha már ez a stílus)

Sehol nem írtam, mi van a terápiával,te feltételezted, hogy nem járok.

2022. jún. 23. 13:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!