Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst abbahagyni 2...

Antidepresszánst abbahagyni 2 hónap után?

Figyelt kérdés

2 hónapja szedek erős szorongásra SSRI antidepresszánst. Nem a kezdeti mellékhatások miatt (azok jóformán nem is voltam hála istennek), de meggondoltam magamat, nem akarom tömni magamat ilyenekkel. (Ezen sokat gondolkodtam, megbántam, hogy bele kezdtem.)


Orvosomnak ezt elmondtam a legutóbbi alkalommal, azt mondta, nem javasolt... végül csak kiszedtem belőle, hogy ez mit is jelent: bajom lehet belőle, súlyosabb, végül annyit mondott, akkor fennáll a visszaesés veszélye.


Ennyi?? Ez nem tűnő olyan súlyos következménynek, mint amit gondoltam előre.


Volt itt olyan, aki viszonylag rövid idő után mégis inkább abba hagyta? Mi történt, történt egyáltalán valami?



2022. jún. 22. 18:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Akkor mi a bajod? Egyszerűen nem értem, hogy mi a bajod. Azt követelted, hogy a pszichiáter ne csak felírja a gyógyszert. Másik is csak ezt fogja csinálni, ha csak pszichater és nem terapeuta. Világos?
2022. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egyébként a pszichiáter mellett, aki az esetek 90%-ban csak gyógyszert ír fel sajnos (az enyém pont nem hálistennek) el kéne járnod pszichológushoz terápiára. A pszichiáter aligha tart terápiát, mert az a pszichológus dolga. Én is járok pszichiáterhez gyógyszert feliratni meg beszélgetni egy fél órát kb 2-3 hetente, de mellette járok terápiára. Maga a gyógyszer kevés sajnos, valakinek elég de a legtöbb embernek csak pillanatnyi megoldás anélkül hogy mélyebben átkutatná magát valakivel.
2022. jún. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!