Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáterek tényleg ártanak?

A pszichiáterek tényleg ártanak?

Figyelt kérdés
Kényszerbetegséget állapított meg a pszichiáter nálam bemondásra. Pontosan főként kompulzív cselekedetek (rögeszmés rítusok) a diagnózis. A gyógyszer javított viszonylag sokat rajtam, de korántsem oldotta meg a problémáim. Egyre inkább azt érzem, hogy az állapotomat a magányom okozza. Nincs egy igaz barátom se, de még haverjaim sincsenek. 25 éves vagyok. Olyan helyen dolgozok, ahol 40-50 év körüli nők vesznek körül, utálom őket. Hiányoznak a velem egykorú barátok és érzem, hogy ettől vagyok kényszerbeteg. Nem szeretem amúgy a komoly, céltudatos, karrierista embereket. Én a kamaszos gondolkodású embereket szeretem, szóval az is zavar, ha valakinek azt látom, hogy nagyon komolyan veszi az életet. Nekem ez nem megy. Se gyereket, se családot nem szeretnék. Buli, szórakozás, szex, barátnők, élmények, élvezetek. Én ezt szeretném. De nekem ez már sok, hogy magányos vagyok. Egyedül nem szeretek pl. társaságba se menni. Mert úgyis egyedül maradok azt érzem. Mindenkinek meg van már a társasága, mindenki szarik rám. De ettől vagyok beteg. Ha néha el is megyek néhány rock koncertre, csak felületes ismeretséget sikerül kötöm, koncert után már az se tudja ki vagyok kb. Én ebbe beleőrülök. Engem már az se érdekel, ha soha nem lesz barátnőm, meg nők elkerülhetetlen, csak barátaim legyenek. Hogy tudnék velem egykorú barátokat szerezni?

2022. jún. 23. 09:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
73%

Inkább ártanak mint segítenek. 6 éve vagyok gyógyszerfüggő, egy FB csoportnak és egy kiváló pszichológusnak köszönhetem, hogy egyre jobban leszek.


Én rokkant lettem a gyógyszerektől.

2022. jún. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
27%
Ha semmi nem érdekel, ilyen nihilista vagy, hogyan szerezhetnél barátokat? Hogyhogy nem érdekel semmi sem? Miért lettél ilyen? Lehet,nagyon rosszul neveltek.
2022. jún. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Az élvezetek érdekelnek. Meg szeretem a zenét, meg a scifi-ket. Ez olyan nagy probléma? Nem akarok olyan lenni, mint a legtöbb felnőtt, kamaszos akarok maradni, de a kamaszkori barátaim meg egyre nőnek fel és engem ez megijeszt. Mi lett velük?
2022. jún. 24. 12:17
 24/25 A kérdező kommentje:
Egyébként meg mielőtt gyógyszert ír fel egy pszichiáter szokás pszichológiai tesztet végezni. (PLl. Rorschar) teszt. Ez így szakmailag megkérdőjelezhető. Az, hogy én odamentem és elmondtam mi bajom. Ennyi erővel hazudhadtam is volna, hogy mi a bajom. Így értem, hogy bemondásra diagnosztizált. Az más kérdés, hogy utána a pszichológusommal megcsinált a tesztet és rengeteg kényszer jött ki, de arról a pszichiáter nem tud. Meg ez már egy éves gyógyszerszedés után volt. Ezért szerintem fel is jelenthetném a pszichiáter.
2022. jún. 24. 12:22
 25/25 anonim ***** válasza:
73%
Ennyi erővel én mind a 4 pszichiáteremet feljelenthettem volna. Szerinted bármelyiket is megnyertem volna?
2022. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!