Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakit tényleg semmi nem...

Ha valakit tényleg semmi nem érdekel és nem is leli örömét semmiben, az mit tegyen a felakasztáson kívül?

Figyelt kérdés
Oké, hogy szakember segítsége, pszichológus, .stb, de nem tudom elképzelni, hogy pusztán attól, hogy egy idegen ember beszélget velem, bármi is megváltozna.

2022. jún. 23. 18:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
annak oka van, ha valaki nem leli semmiben örömét... lehet ez egy trauma vagy hasonló dolog, de lehet hogy szimplán lusta kipróbálni dolgokat... kirándulás, túrázás, edzés, a másik véglet filmezés, sorozatozás, pc, xbox, ps... valami csak érdekel... airsoft, főzés, gitározás, számtalan olyan dolog van ami örömet szerezhet, ki kell próbálni... ameddig nem próbál ki valamit valaki, addig nem tudja hogy érdekli e
2022. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
És ha valaki mondjuk örömét leli a sorozatok nézésében, psp-ben, meg további néhány dologban, de nem érnek annyit neki ezek, a hobbijai, hogy egy egész életet leéljen? Ha más nem mozgatja meg - előlegezzük meg, hogy így van, nem az, hogy lusta -, akkor mi van?
2022. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok. Igazából az a baj, hogy még csak hobbim sincs. Egyszerűen semmi sem köt le. Elég sok időt töltök a szabadban, de a jelenben ezt sem tudom élvezni. Igazából arról szól csak az egész, hogy ez idő alatt legalább magamban vagyok és a gyermekkoromon szoktam nosztalgiázni, amikor még mindent szépnek láttam. De persze tudom, hogy ennek nagyon rossz vége lesz hosszútávon, ha nem jön valami változás. De ötletem sincs, hogy hogyan kéne elkezdeni...
2022. jún. 23. 19:48
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
#2 ez az oldal nem arról szól, hogy a válaszadónak forgassuk ki a szavait, hanem hogy segítsünk a kérdezőnek, de értem én nyugi, magyar mentalitás
2022. jún. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Négyes, én az első kommentre írtam, amit. Nem a kérdező szavait forgattam ki. Mert ez egy érdekes kérdés, azért írtam, amit. Akinek ezek nem jönnek be, hogy a hobbijaiért éljen, az mit tesz? Nem kiforgatom a szavakat, hanem megkérdezem, akkor mi van, ha valakinek nem jó. Mert legtöbben az életet pártolják, de ha valakinek sehogy nem lesz jó, arra mit tanácsolnak. Nem fogják helyette élni az életét, és általában sokan jobban tudnak mindent, azt is, amit nem. De ha az, akinek ez nem jött be, mégis leéli az egészet, akkor is azt kapja a képébe, ha nem boldog, hogy nem tett érte eléggé, vagy más okosságot, de ha meg akar halni öngyilkossággal, azért is azt kapná, hogy nem jó.
2022. jún. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
"hogy a válaszadónak forgassuk ki a szavait" az nem a kérdező szavai xd
2022. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Nekem van pár ötletem.

Pl hozz ki a menhelyről egy kutyát. Az ő boldogsága rád fog ragadni és boldoggá tehet, hogy örömöt okozol neki pl a sétával, simogatással, játékkal. Na meg kutyával könnyű ismerkedni is

Hamar lennének új barátaid.

De ha valamiért ez nem tetszik. Akkor menj el futni. Sok embert kihúzott a depresszióból. És olvass könyveket. Bármit ami érdkel. Rengeteg könyv letölthető már a netről is ingyenesen. Ezeket tudom javasolni.

2022. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Ja és a felakasztás elég hülye ötlet. Még a végén eltöröd a gerinced és ülhetsz tolókocsiban életed végig. Akkor aztán lesz min keseregni.
2022. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%
Minden nap képzeld bele magad egy súlyosan beteg ember helyébe. Képzeld el, hogy nem tudnál elmenni a kapuig, ma pedig futni is tudsz. Nem látnád a napot, nem hallanád a madarakat. Akkor mindig lenne ami leköt, a saját életben maradásod. Ez nem okoskodás, teljesen éld bele magad.
2022. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

Ugyanilyen egyik ismerősöm. Felajánlottuk neki, hogy dolgozhat a cégünkben, igazából nagyon jó melót kapott volna többszázezerért. De még erre is nemet mondott, közben meg sír, hogy semmire sincs pénze.


Egy pszichológus pedig mindent megold. Tapasztalatból mondom

2022. jún. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!