Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakit tényleg semmi nem...

Ha valakit tényleg semmi nem érdekel és nem is leli örömét semmiben, az mit tegyen a felakasztáson kívül?

Figyelt kérdés
Oké, hogy szakember segítsége, pszichológus, .stb, de nem tudom elképzelni, hogy pusztán attól, hogy egy idegen ember beszélget velem, bármi is megváltozna.

2022. jún. 23. 18:58
1 2
 11/19 DanielC ***** válasza:
71%
Nezesd meg a hormonokat, ha semmi se erdekel, lehet hogy tul keves a dopamin, vagy valami gatolja.
2022. jún. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A felakasztás tényleg hülyeség, általában "nem jól" végződik. Intenzív osztályon dolgozom, hidd el, az ilyen jellegű kísérletekkel csak béna leszel, halott nem.

Amúgy menj el pszichiátriai kezelésre, ha ennyire súlyos. Semmiképpen ne kísérletezz öngyilkossággal, mert az általad elérhető eszközök akár órákon át tartó szenvedést okozhatnak. Sz@r dolog órákig fuldokolni, abban a szituban pont nem érdekelne téged az, hogy "nem érdekel semmi".

2022. jún. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%

12


Egyébként igaza van a 12-esnek, én kiegészíteném azzal, hogy én nem ugrottam mikor akasztottam magam, hanem szépen leléptem, igazából a nyaki ütőeremet szorította el, de nem fulldokoltam, legalább is nem rémlik, csak ájultam elfele. Aztán leszedett az akkori barátom aki most férjem. Annyiból volt jó, hogy szépen kihúzta a gerincoszlopomat, ez kellett is, mert nekem gerincferdülésem van. Egyébként eléggé fájt utána a nyakam/gégém.


Amúgy nekem a pszichiátriai gyógyszerek okozták az öngyilkossági kísérletet, de pszichológussal sikerült ebből kijönnöm. Meg persze én hülye később felvágtam az ereim + 3 doboz frontin 2 doboz altató... Azt mondták majdnem kinyiffantam. Ott voltam a haldokló emberek mellett a kórházban. Szerintem ez elég tanulság volt, hogy többet ne csináljak ilyet. Azóta se gondoltam soha többé az öngyilkosságra. Kell a fenének ez, csak nyomorék leszel tőle egy egész életre.

2022. jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
7. Vagyok. Nem igazán értem miért kellett lepontozni. Egyrészt segíteni próbáltam másrészt hasznos dolgokat írtam.
2022. jún. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A gond csak az, hogy nem azzal van a baj hogy mondjuk lusta az ember, hanem akármit csinál, nem élvezi, nincs benne öröme. Ezt egy "egészséges" nem fogja úgyse érteni.


Én pl. szeretem a bringázást. De mikor elmegyek tekerni, elmegy közben a kedvem tőle, még akkor is ha nem vagyok fáradt. Én inkább hegyi bringás lennék, de nem tudom mozgatni A-B között a bringát így sose jutok el. De tudom, hogy ha el is jutnék és lenne egy egész napom rá se látnám értelmét, mert csak időpazarlásnak fognám fel hogy ide-oda csalinkázok az erdőben úgy ráadásul hogy koszos lesz a ruhám, meg még a technika is tönkremehet alattam. És ezt sorolhatnám napestig.


Kb. semminek nem látom értelmét. Egyedül az evés, rágás nyugtat, de az is csak addig míg el nem telek és meg nem fájdul a hasam, akkor meg amiatt leszek ideges, feszült. Vékony testalkatú vagyok, nem tudok hízni, szóval nem kell félteni.

2022. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó próbálkozni kell. Menj el ejtőernyős tandemugrásra vagy banjizsampingolni (nem tudom hogy írják) az talán kirázza belőled a rossz kedvet. Egy próbát megér. Ha úgyis meg akarsz halni legalább felmerheted előtte milyen a halálközeli élmény anélkül hogy meghalnál. Ártani tuti nem fog. :)
2022. júl. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
#16 bungee jumping
2022. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Köszi. :)
2022. júl. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Ott voltam a haldokló emberek mellett a kórházban. Szerintem ez elég tanulság volt, hogy többet ne csináljak ilyet."


Tanulság??? Inkább kudarc. Nem téged akarlak bántani, de ha ez egy sikeres öngyilkosság akart lenni, én lennék a legboldogabb, ha nekem sikerült volna...

2023. aug. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!