Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megfigyeltétek, hogy a nárcisz...

Megfigyeltétek, hogy a nárcisztikus személyiségzavarban szenvedőkre ez nagyon jellemző?

Figyelt kérdés

Ha pl. grandiózus nárcisztikus, és egyszerre két kapcsolatot tart fenn, szereti az egyik partnertől kapott ajándékot (pl. egy tábla csokit) odaadni a másik partnernek? Persze nem mondja meg, hogy honnan származik az ajándék. Ez bizonyos fajta kielégülést okoz neki.

Ugyanígy, az egyik partner által sütött süteményt megsütteti a másik partnerével is.



2022. jún. 23. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
A nárciszok vérlázítóan viselkednek mindenkivel.
2022. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Én olyant tudok, hogy ugyanazt a könyvet vette a feleségnek és a szeretőnek karácsonyra. A szeretet erejéről szólt. Amúgy én csak azt nem értem, hogy ez a defekt valójában miért nem számít elmebetegségnek. Mert ők valóban elhiszik magukról, hogy a nap körülöttük forog. Akkor miért normális az ilyen?
2022. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Az elmebetegség, ami megakadályozza, hogy az illető eltartsa magát, gondoskodjon magáról.
2022. jún. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
A többi csak személyiségzavar, nem betegség.
2022. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Köszönöm, ezt nem tudtam. De sajnos az ilyenektől meg mások mennek teljesen tönkre.
2022. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Igen. Attól "zavar". Amúgy az elmebetegek mellett élők is tönkremennek.
2022. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!