Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy párkapcsolat egy...

Milyen egy párkapcsolat egy Aspergeres nővel?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok minden oldalra, szóval ha valaki aspergeres neki milyen páarkapcsolatban lenni valakivel aki u.n nincs rajta az autizmus spektrumon.
2022. jún. 25. 17:45
 1/5 anonim válasza:
100%
Nem volt neki diagnosztizálva, de elég esélyes, hogy a voltbarátnőm aspergeres volt. Nagyon sok tünet így utólag eléggé passzol rá. Igazából nagyon nehéz volt. Főleg úgy, hogy én meg érzékenyebb, érzelmileg instabilabb is voltam akkoriban. Nagyon rugalmatlan, az érzéseit nehezen kifejező személy volt.
2022. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Nekem sincs diagnózisom, de már beszéltünk róla többször a férjemmel, hogy el kellene mennem szakemberhez, mert esélyes, hogy ez van nálam.

Most kizárólag a férjem szemszögéből nézve ami nehézséget okoz nekem, és ezáltal az életünkben:

-háztartás vezetése - főzni, mosni tudok, de a takarításban nagyon lassú vagyok, rendszeresen be kell segítenie mert különben sosem végeznék. Már többször feljött, hogy mellém kellene egy bejárónő, mert egyedül nem boldogulok.

- Szereztem ugyan jogosítványt, de nem merek vezetni. Így mindig a férjem a sofőr. Ha időpontra kell mennem valahová pl. orvoshoz, akkor át kell szerveznie a napját hogy el tudjon vinni. Próbáltuk gyakorolni együtt is a vezetést, de nem megy, nem tudok többfelé figyelni, és nem érzékelem a távolságokat. Még gyalogosan is rendszeresen neki megyek valaminek...

- Nehezen változtatok a megszokott rutinokon. Pl. 7 helyett 6-kor kelni. Egy hétig megy, aztán nem csinálom tovább, nem tudom tartani.

- Ügyintézni, telefonálni általában a férjem szokott. Én csak akkor ha nagyon muszáj pl. kérek időpontot magamnak az orvoshoz, de ha pl. egyszerre csináltatunk útlevelet akkor ő kér mindkettőnknek.

- Ügyetlen vagyok, rendszeresen tönkreteszek, eltörök tárgyakat véletlenül, beütöm magam - mindig vannak kék-zöld foltjaim.

- Sokszor önzőnek tűnhetek, pl. főzök egy kávét, de elfelejtem megkérdezni a férjemet, hogy kér-e.

- Rossz a rövidtávú memóriám. Pl. megkér, hogy hozzak neki egy kólát ha megyek boltba....ha nem írom fel a listára, biztosan elfelejtem.

Vagy ha vendégek jönnek, egyszer megkínálom őket, majd elmerülök egy-egy beszélgetésben, és már csak azt veszem észre, hogy a férjem szolgálja fel az italokat.


Ezek okozzák szerintem a legtöbb nehézséget nálunk.


Egyébként a munkámban kiemelkedően teljesítek, többször előléptettek már. A gyermeknevelés is erősségem - ez mondjuk hobbim is (már fiatalon is sokat vigyáztam gyerekekre), figyelmes beszélgető partner vagyok, ragaszkodó társ, elég jó a probléma megoldó képességem, időnként meglepően jó ötletekkel állok elő, jó érzékkel hozom ki a körülöttem élőkből a maximumot, és nagyon jól tudok spórolni.

2022. jún. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó :


Diagnózis nélkül semmit nem ér a véleményed

2022. júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Pszichiáter mondta hogy szerinte az vagyok, de ő nem az én orvosom, hanem a férjemé. Ő teljesen más miatt jár hozzá, csak közben rólam is beszélgetnek meg egyszer behívott engem is. Ha ezen a terápián túl leszünk, majd foglalkozunk velem is. #2 voltam
2022. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sem tekinthető autistának, aki hivatalosan nem az.
2022. júl. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!