Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltatok már ilyen helyzetben?...

Voltatok már ilyen helyzetben? Számomra nagyon fontos a véleményetek!

Figyelt kérdés

Jelenleg Szombathelyen vagyok pszichátriai osztályon.

Saját döntésem alapján jöttem be,hogy leszokjak a frontinról.

1 hete jöttem.

Rivotrilt kapok a frontinról való leálláshoz reggel 1 mg,délben 0,5 mg,este 2 mg.

Beszéltem a kezelõorvossal,és udvariasan,türelmesen megemlítettem,hogy én korábban úgy tájékozódtam,hogy nyugtatót nem javasolt egy másik nyugtató adásával megkísérelni.

Azt válaszolta,hogy a 3,5 mg Rivotrilról is lehoznak.

Pedig én már örültem,hogy a frontin okozta elvonási tünetektõl megszabadultam.

Szedek még Olwexya 150mg,lamolep 200 mg és ketilept 200 mg-ot,mindegyiktõl le akar hozni,amit furcsállok mert többféle antidepresszáns tapasztalat után ezzel nincsenek pánikrohamaim már évek óta.Szobatársamnak felánlottak 2 mg rivotrilt mert agresszív jellem és már így is napi 4 mg-ot kap alapból.Ettõl nem nyugodott meg és inyekciót adtak neki.

Ez mennyiben állja meg a helyét,mi a véleményetek?



Legyetek szívesek,írjátok meg véleményeteket mert nagyon bizonytalan vagyok,hogy mit csináljak most.



2022. jún. 29. 04:15
 1/6 anonim válasza:
100%

Szerintem a rivotril még inkább károsabb és jobban is függőséget okoz. Fordulj magánorvoshoz , vagy kérj másik kezelőorvost.

Nyugtatóról nyugtatóval lejönni nem lehet, mintha heroin függönek inkáb krekket adnál..

2022. jún. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Ha bementél, hogy leszokj a frontinról és az orvos ezt a terápiát javasolta, akkor miért kéne ebbe belekötni? Nagyon jól ismerik ezeket a fajta depresszánsokat ott, mivel ezer éve ezeket használják.
2022. jún. 29. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
A frontin nem antidepresszáns sem a másik.
2022. jún. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Ugye nem várod, hogy az itt levő sok laikus és sokszor tudálékos majd felülírja az orvost?!
2022. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért választotta az orvos a Rivós terápiát, mert ez lassabban ürül ki mint a Frontin (hosszabb a felezési ideje) így elvileg az elvonási tünetek nem lesznek olyan durvák. Az antidepresszánsokról a te döntésed, hogy le akarsz-e jönni most, ha beváltak akkor bőven van időd még átgondolni hiszen te a frontin miatt mentél be.
2022. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jún. 29. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!