Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van az, hogy elalvásnál...

Mitől van az, hogy elalvásnál valakinek régi rossz emlékek jutnak az eszébe?

Figyelt kérdés
TikTokon több ilyen videót is láttam, hogy az emberek azt mondják nem tudnak elaludni mert évekkel ezelőtti rossz emlékeken gondolkodnak, eddig azt hittem ezzel egyedül vagyok. 6éve fegyvert szegeztek rám 17éves koromban, akkor nem is nagyon foglalkoztam vele, viszont kb.1éve nagyon gyakori, hogy nem tudok elaludni, mert mikor lefekszek az ágyamba újra átelem a jelenetet és szét tép belülről és sírok. Van erre valamilyen megoldás? Altatót nem szeretnék szedni, xanaxom van, de azt se szeretem. Így viszont órákig eltart mire elalszok.

2022. jún. 29. 04:59
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

"Altatót nem szeretnék szedni, xanaxom van, de azt se szeretem. Így viszont órákig eltart mire elalszok."


Érdekesen vagy bekötve, hogy a xanaxot szeded, az altatót meg nem, csináld fordítva.


Átélt trauma, lehet az agyad most fogja fel igazán, valószínű, hogy valami kiváltotta az érzést ismét: nem olyan biztonságos a világunk - tudatosulása.


Tudatos elfogadás, feldolgozás kell, ha nem megy egyedül, akkor szakemberhez kell fordulni.


Ritka, kevés ember van, aki képes önmagát fejleszteni, rendbe tenni.


El nem tudod képzelni, hogy mennyi felnőtt is küzd saját pszichés gondjaival, vannak akik képtelenek elengedni vagy feldolgozni dolgokat.


Tőled függ az egész.

2022. jún. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Posztraumás stressz
2022. jún. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgozta fel még a történéseket. Nálam is van. Hónapokon át alig alszom.
2022. jún. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!