Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depakinnal milyen tapasztalatr...

Depakinnal milyen tapasztalatra lehet számítani? Convulex néven is kaphat, így Convulex tapasztalatok is érdekelnek.

Figyelt kérdés

1. Rövid távú mellékhatások érdekelnek (1-3 hét)

2. Hosszú távú mellékhatások (több hónap vagy év)

3. Bipoláris zavarban mennyire hatásos?


Kérésem: aki tapasztalatot ír, az adjon meg mg-ban adagot és azt is írja le, hogy sima vagy retard tablettát kap.

Hatásossággal kapcsolatos tapasztalatok esetén kérlek írjátok le, hogy szedtetek-e mást bipoláris betegségre. Ha, igen, akkor mit és mennyit?


Bipol 2-es betegségem van (jelenleg kevert epizód).



2022. jún. 29. 13:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
300mg sima depakine krono,1reggel 1este. Bipoláris vagyok. Lítium helyett kaptam,kb egy éve szedem. Hajhullás, memória romlás, annyira nm vészes nekem,van akinek nagyon hullik a haja tőle viszont. Kventiax, rivotril mellé.szoval külön hatását nm lehet pontosan megállapítani.vagy olvasd végig a tájékoztatot. Azt tudom,H babát nm lehet vállalni depakine mellett mert a magzat károsodik. Nekem okes ez a kombináció,hízni hiztam a kventiaxtol. De kb jól vagyok,4oraba dolgozok. Nincs nagy érzelmi kilengés. Nm emlékszem az első hetekre. Azt tudom,hogy soha többé lítium se tegretol. Nekem bevált a depakine krono.
2022. jún. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
Ja lemaradt,reggel 0.25rivo és 25kventiax,este .0.5rivo és 100mg kventiax. Ez egy nagyon alacsony dózis ahogy olvastam a többieket. Úgy volt H napközben kellett volna meg depakine és rivo de mondtam a dokinak,hogy akkor egész nap feküdnek és beleegyezett. Egy éve így szedem és minden ok. Ja libidom csökkent,de ez is változó. N38
2022. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Éjjel alig alszok, a reggeli gyógyszerek álmosítanak.


A Depakin álmosító hatása idővel enyhül?

2022. júl. 3. 08:05
 4/19 A kérdező kommentje:
Este 600 mg retardot szedek. Reggel 300 mg retardot.
2022. júl. 3. 08:06
 5/19 A kérdező kommentje:

Pörgés kb 5 nap után nagyjából elmúlt. Tegnap tudtam meg, hogy középszint alá stabilizálhatja az állapotot, ezért még nem hagyhatom el az antidepresszánst.


Lanolepről megtudtam, hogy az a Depakinnél fentebb, kb középszinten stabilizál.


Az esti 600 mg jól jön alváshoz. Azzal amúgy is gond van. A reggeli 300 mg-al nehéz. Vissza kell aludno. Vele 1-2 órára.


Az álmosság szerintetek elmúlhat idővel?

2022. júl. 5. 07:58
 6/19 A kérdező kommentje:
Az álmosság szerintetek elmúlhat? A reggeli 300 mg-al nem tudok ébren maradni.
2022. júl. 5. 10:58
 7/19 anonim ***** válasza:
Én vissza szoktam a reggeli kávéház,és fekete vagy zöld teát iszok délelőtt.de egy időszakban rafuggtem a kolara. Ha nm innek kávét akkor 10ig komaznek.1es voltam. X ár mellékhatása van az biztos. Mintha picit hullana a hajam,de remélem csak átmeneti.
2022. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én ma 6 kávét ittam, de nem segít. Reggel óta picit ébren vagyok, kávézok, alszok, picit ébren vagyok, próbálok úgy maradni, kávézok. 16:40-kor ébresztőre keltam. Nem alhatok tovább mert este van 3 órás munkám. Hazaérkezéstől munkába indulásig van ez. Pedig csak 3 órás munka.
2022. júl. 5. 17:12
 9/19 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam először,a déli depakine plusz rivot mondtam a dokinak hogy nm jó,mert fekszek és hizok. Próbáld meg a dokiddal úgymond egyezkedni,hogy delbe ne kelljen bevenned, mert túl erős és munkába gatol.
2022. júl. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mindennap 5kor kelek ébresztőre gyors bveszem a kikészített reggeli gyógyszert, mosdó pisi gyors és utána 7kor az ébresztő megint ébreszt. Ezt muszáj hétvégén is csinálnom, este 9kor esti gyógyszerek,10kor kb alvás. Ez van, sajnos ehhez kellett alkalmazkodnom. 10-14ig dolgozok,de védett munkahelyen. Mondjuk a kollégák full lesz adják,hogy nekem jobb volt 11-15dolgozni mert kitalálták H 10re járjunk,egy hónap volt mire megszoktam.nm értik meg hogy 9ig kb tudnék aludni. 11korul kezd az agyam felebredni,mert ugyebár hajnali 5kor veszem be a gyógyszert. Neked jó H délután dolgozol.en is próbálok online dolgozni,de a munkahelyen lefaradok agyilag.
2022. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!