Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minek nevezhető ez a dolog és...

Minek nevezhető ez a dolog és pszichológus hogy tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Pszichológushoz tervezek menni, mert évek óta tartó téveszmém, rögeszmém vagy hogy hívjákom van. Tudom azt nagyjából hogy mi váltotta ki illetve, mióta van de magamtól nem tudok egyszerűen megszabadulni, minde nap emiatt szorongok és teszi nehezebbé a napjaimat. Azt hiszem, hogy büdös vagyok még ha bárhova mennék is előtte zuhanyzok, illatosítok szóval ezek ellenére is azt hiszem, pl.bárhol vagyok és büdöset érzek akkor egyből elkezdek szorongani és azt hiszem belőlem árad és emiatt, érzem hogy vörösödök, alig kapok levegőt, menekülni akarok mások elől. Néha nagyon durva szokott lenni. Sajnos hiába mondják mások hogy nem vagyok büdös, ilyen kényszeresen előjön nekem és semmi nem tud megnyugtatni, lehet soha nem voltam büdös és akkor is csak szekáltak (kitervelték) és valamiért szégyenként éltem meg, azóta ilyen téveszemként állandóan jelen van és szorongást okoz. Sokszor szagolom magam hogy így ellenőrzöm nehogy szagom legyen, még a leghalványabb büdösségem is lenne olyanokat képzelek hogy mindenki ha rám néz biztos amitt és mindenki menekül majd a kibírhatatlan szagtól pedig még ha le is izzadnék sose volt orrfacsaró szagú, max mint bárki más átlag embernek az izzadság szaga...csak a fejemben ilyen téveszem alakult ki? Pszichológus hogy tudna ezen segíteni? Van remény nekem? eltudok ettől szabadulni valaha? Szinte ez az egyelten gondom és ha ez nem lenne, sokkal nyugodtabb lennék mindennap de ez pokollá tesz... Volt hogy pár megállót gyalogoltam mert villamoson pánik jött rám és bárki rám nézett mivel kicsit izzadtam azt hittem amiatt hogy büdös vagyok és leszálltam..hogy ne ott terjengjen a nem létező szagom...Néha ennyire durva. Pedig azóta más suliba jártam de ott senki nem szekált emiatt, még tesin is amikor leizzadtam akkor sem...azért is furcsáltam akkor miért történt...Minek nevezhető ez a dolog amúgy? Téveszem? Rögeszem? Kényszerképzetek?...Egyedül ez van és semmi más...emiatt szorongok is meg minden.

Van hogy ha emberek között vagyok akkor kényszert érzek, hogy percenként ellenőrzzem a szagom, hogy megszagolom a hónaljam (próbálom nem látványosan de már feltűnt a rokonomnak) és hiába nem érzek semmit nem tudok megnyugodni, mintha kényszeresség is lenne. Azóta viszont próbálok kevesebbet szagolni magam, mert feltűnt valakinek és igaza van így jobban feltételezhetik hogy én vagyok büdös (szépen frissen ölzötk, tusolok, fogat mosok stb..szépen hordom a hajam, de akkor is). Vannak napok amikor enyhébb, van amikor kb elájulok annyira szorongok és szinte érzem hogy vörösödik az arcom...azóta max 1x volt hasonló eset de azt is lehet beképzeltem és csak a fejemben volt olyan amilyen...de akinek nincs ilyen nem tudja mennyit szenvedek vele...nehéz elmagyarázni.



2022. júl. 1. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez OCD-nek tűnik, kényszerbetegség.


[link]


Menj pszichiáterhez (tb-re is van, tehát ingyen), majd ő elmond mindent.


VAn rá kezelés:


[link]

2022. júl. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez is egy jó cikk az Index Tudomány rovatában: ű


[link]

2022. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna hogy ez ocd része lehet. vannak tüneteim amik ocd-re vallanak de nem gondoltam volna hogy ez is hozzá tartozik. Annynira másnak tartottam.

pl-falak tapogatása

-esti felesleges rutinok (lámpák le és fel kapcsolása többször, szekrények tapogatása, ha látok egy porszemet a padlon el kell soprenem és addig amíg tiszta nem lesz)

-ha valamit megvakarom a bal oldalamon akkor a jobb oldalt is meg kell még ha nem is viszket..

fejemben folyton rendezgetem a színeket pl.rózsaszín táskához veszek rózsaszín színű telefont mert nem szeretem ha eltakarja a tokja, muszáj egyezniük különben zavar...ez is hasonló gondolat mint a büdösség csak ez annyira nem kelt szorongást.

és több ilyen van

2022. júl. 1. 15:33
 4/4 anonim ***** válasza:
24%
Súlyos szorongásnak nevezik, és nem tudom, mire vártál eddig a klinikai szakpszichológus felkeresésével. Ha van magánra pénzed, most kezdj el keresni az interneten. Ha nincs, akkor hétfőn irány a pszichiátriai szakrendelő időpontért.
2022. júl. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!