Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttkorban hol és milyen...

Felnőttkorban hol és milyen szakember tud ADHD-t diagnosztizálni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok érdekelnének, hogy kit hány évesen és milyen körülmények között diagnosztizáltak? Lett rá valami megoldás vagy kaptatok-e segítséget?

2022. jún. 29. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Nem kapsz rokkant segelyt, tessek elmenni dolgozni.
2022. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lepj be egy FB csoportba, mert ott csomoan vannak es tudjak a valaszt minden ilyenre. 🙂 Es megsporolod magadnak az olyan valaszokat, mint a kedves 1.
2022. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm :) Esetleg tudsz ilyen csoportot ajánlani?
2022. jún. 29. 19:49
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Van felnőtt ADHD csoport. Egyébként SOTE ADHD ambulancia, Nyírő Gyula, Flash Clinic, Zádory rendelő, NeuroHarmonia
2022. jún. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Felnőttként miért akarsz egy címkét magadra? Hiszen túljutottál az élet legnehezebb részein adhds szempontból.

Nem tanultad meg "kezelni" saját magad?

Engem nem zavar ha az vagyok. Felnőttként változik valami egy címkétől?

2022. júl. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem jutottam túl a legnehezebb részeken, nekem most az egyetem eléggé nehéz így. Megtanulni kezelni magamat pedig nem tudtam, hiszen nem is tudtam, hogy ez a nehézségeim oka. Illetve nem címkét szeretnék, hanem megoldást, amit magamtól nem fogok tudni kitalálni, mivel nem vagyok szakember.
2022. júl. 7. 21:55
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Figyu én adhdval végig csináltam 3 egyetemet meg egy technikusi iskolát. Az egyik szakon még évfolyamelső is voltam. Szerintem neked is menni fog. ;) Csak utólag tudatosult miért úgy tanultam ahogy másokhoz képest. Vannak előnyei is hidd el. Pl másokkal ellentétben én simán megtanultam a buszon az anyagot. Míg ők kucorogtak otthon a kanapén ahol meg nekem nem ment. Nem vagyunk egyformák de ehhez nem kell cimke.
2022. júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ügyes vagy, hogy végig tudtad csinálni a 3 egyetemet. Gratulálok :)

Én viszont nem érzem, hogy ezt egyedül meg tudom oldani, sok dolgot nehezít a hétköznapjaimban is.

2022. júl. 7. 22:29
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Erről szól az élet. Senkinek nem könnyű. :)

Le lehet pontozni nyugodtan csak ettől még nem fog megoldódni a kerdező problémája. A címkézett embereket pedig megbélyegzik mindenhol. Hiába nem tetszik ilyen világban élünk.

2022. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ADHD diagnózist Magyarországon kevés szakember állíthat fel, a terület még fiatal, főleg a felnőttek diagnosztizálása. Nincs ez külföldön sem másképp, ott is féléves, éves sőt, van ahol több éves várólista van.


TB támogatottak:

1) SOTE ADHD Ambulancia

Diagnózis menete:

A háziorvostól kell beutalót kérni, az intézmény kódja: 01402180L.

Utána felhívod őket és kéred szépen, vegyenek fel a várólistára.


2) Nyírő Gyula Kórház - ADHD ambulancia

A háziorvostól kell beutalót kérni, az intézmény kódja: 01H221821.

Utána felhívod őket és kéred szépen, vegyenek fel a várólistára. Elsősorban függőségi problémákkal küzdőket várnak, de van hely másoknak is.


3) Debreceni Egyetem Pszichiátriai részleg

Telefonszám: 0652411600 hívd ezt a számot és kérd a Pszichiátriai Szakambulanciát. Kérd, a felnőttkori ADHD kivizsgálását. Intézmény kódját mindjárt keresem.

Jelenlegi infó: Gabóczy doktorúr jelenleg nem foglalkozik kivizsgálással, ennek ellenére egyelőre itt hagyom, azért próbát megér és érdemes lenne magánban is megkérdezni őt.


4) Bács-Kiskun Megyei Kórház Pszichiátriai felnőtt szakrendelés

Kecskemét, Csabay Géza krt. 21.

Előjegyzés: 76/516-941

Vizsgáló orvos: Dr. Gyömbér Szilvia, ADHD szakorvos

Csak Kecskemét, és környékéhez tartozókat fogadnak. (Ennek ellenére én rápróbálnék, ha nagyon kellene, kódot mindjárt előszedem, Marcsa)


Magánrendelések, fizetős:

5) ADHD Központ/Zádory rendelő, dr. Félegyházi Zsolt

[link]

[link]


6) Flash Clinic

[link]


7) NeuroHarmónia Diagnosztikai és Fejlesztő Központ

[link]

[link]

2022. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!