Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem depressziós, vagy...

Azt hiszem depressziós, vagy mentális beteg vagyok, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már általános iskola 3. osztályától nem megy a barátkozás, és a beilleszkedés. Jelenleg 10. osztályt végeztem, szeptembertől 11. osztályt kezdem. Azt gondoltam hogy a gimis évek alatt megtalálom a közösségem, de ez változások ellenére sem ment. Próbáltam beszélgetni, iskolát váltani, sehol sem ment. Általában szorongok bárhol is vagyok. Sokszor olyan mintha nem érznék semmit, néha ok nélkül elkezdek sírni. Van amikor szintén ok nélkül kezdek el nevetni, ami sírasba torkollik. Egyre többször kapom magam azon hogy magammal beszélem meg a dolgaim.


A családban és más közösségben szóba kerül hogy változzak, de sokszor próbáltam már, évek után sem volt változás a társas kapcsolatokban. A szüleimet hidegen hagyja a téma, mindig lefuraznak, és ők is csak azt hajtják hogy változtassak. Ebbe lassan belehalok.


Sokszor gondolkodtam már öngyilkosságon, de még nem jutottam el odáig, remélhetőleg nem is fogok. Nincsenek barátaim, sem párom. Lassan családom se.


Tudja valaki hogy mitől lehet?



#egészség #egyedüllét #depresszió #kommunikációszavar #Ürességérzés
2022. júl. 1. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A legkevésbé se vagy ezzel egyedül, egyszerűen szégyellős, önbizalomhiányos vagy, és erről a szüleid tehetnek. Akik igen unintelligens módon még jól magadra is hagynak a problémáddal. Pszichológushoz úgyse fognak elvinni, majd ha felnőtt leszel, elmész. Az iskolapszichológushoz bemehetsz, de az is csak ősszel lesz. Azért csak beszélgessél, keress társaságot, járjál különböző érdeklődési körökhöz illő helyekre, kapcsolódj a hozzád hasonló temperamentumú szimpatikus szelíd emberekhez, mert mint ahogy te is vagy, mások is vannak ilyenek.
2022. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos a közelemben nincs ilyen lehetőség. A legközelebbi kisváros is fél óra, mellesleg oda járok suliba, és sok az ismerős:C. Messzebb meg nem is engednek nagyon.
2022. júl. 1. 21:23
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a kisvárosi lehetőségeket használd ki, és nézzél programokat messzebb is. Állj szóba a szimpatikus osztálytársaiddal.
2022. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!