Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok?

Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Hetek óta semmi életkedvem, már semmiben nem lelem örömöm. Nem tesz boldoggá szinte semmi, max egy pillanatra megmosolyogtat. Régebben az iskolában, barátok között felszabadult és boldog voltam, de mostanában ott is állandóan sírhatnékom van. Miért? Mert haza akarok menni, nincs kedvem emberek között lenni. Mert azt akarom hogy valaki öleljen meg, de nincs ilyen . Nagyon nagy szükségem lenne valaki "bújósra", különösem esténként. Olyankor kimondhatatlanul magányosnak érzem magam, állandóan sírok, és ebbe az egész érzésbe még a mellkasom is belefájdul.

Igazából Nem akarom magam megölni, de a halál gondolata boldoggá tesz és megnyugtat. Korábban is volt ilyen, tavaly nyáriszünetben. Ugyanezt éreztem de valahogy sikerült visszahozni a mentális egészségem egy tűrhető szintre. Ezúttal viszont teljesen reménytelennek látom az egész helyzetemet :D 👍👍👍



2022. ápr. 24. 20:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Ui.: úgy élem túl a napjaimat, hogy állandóan zenét hallgatok és álmodozok #lifehack
2022. ápr. 24. 20:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen sajnos ez depresszió. Mivel már 2 hete fenáll nem átmeneti szomorúság hanem depresszió. Keress fel egy szakembert.

Minek hatására alakult ki? Megtudod mondani a kiváltó okot vagy látszólag minden ok nélkül?

2022. ápr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz, de nem nagyon vesz komolyan. Azt gondolja semmi bajom. Amúgy a kiváltó okaival tisztában vagyok, de egyiken sem tudok változtatni, mert általános iskolás létemre magatehetetlen vagyok. Nem tudom itt hagyni a mostani életem, teljesen a szüleimtől függök. Köszönöm a válaszod egyébként, esküszöm jól esik!!!!!
2022. ápr. 24. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg beszélni a szüleiddel. Mondd meg nekik, hogy talán egy másik pszichológus kellene. Ha nem tudsz változtatni a dolgokon akkor nem fog az aggódás sem segíteni. A depressziót az elején kell elfojtani mert minél több ideig tart annál jobban felemészt. ( másfél éve vagyok depressziós )

Küzdj nem hagyd magad. Pihenj, kezd el sportolni ( rendkívül jó a depresszió ellen ). Én például a depresszióm alatt jöttem rá mennyire szeretek könyvet olvasni.

Találd meg ami boldoggá tesz és arra koncentrálj.

Jobbulást kívánok! Sikerülni fog én hiszek benned! :)

2022. ápr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat! Én is jobbulást kívánok neked, és gratulálok, amiért ilyen régóta élsz vele. Igazán büszke lehetsz magadra!!!
2022. ápr. 25. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!