Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó, keresztény pszichológus,ak...

Jó, keresztény pszichológus,aki nem horror árakon dolgozik, és online tanácsadást is vállal?

Figyelt kérdés
Azért lenne célszerű olyan pszichológust találnom, aki keresztény, mert épp a kereszténységből, a hit, Istenben vetett bizalmam, világnézetem felborulásából is adódik, hogy önismereti gondjaim pánikrohamaim, depresszióm van Talán egy keresztény értékrendeket képviselő pszichologus jobban átlátná a helyzetem, hogy mennyire befolyásolta az életemet a túlzott hit,és hogyan tudnék új életet kezdeni...

#Keresztény pszichologus
2022. júl. 3. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Ebben az esetben pont, hogy ne keresztény pszichológust keress. Ő csak visszaterelne oda, ahol a problémáid kezdődtek.
2022. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Mintha a paranoiás beteg csak paranoiás szakembert fogadna el, mert az biztosan érti a gondját..
2022. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
58%

Szia! Szerintem nincs olyan, hogy túlzott hit. Ha a hitedből adódtak problémáid, akkor nem volt helyes a hited, a világnézeted. Ha Istennel kapcsolatban vagy, és odaadod neki minden félelmed, gátlásod, stb., akkor Ő elveszi azokat, és segít. Nagyon jó ötlet a keresztény pszichológus! Ne ijedj meg a hittől! Jézus vár rád. :)

Ha írsz egy megyét, hogy hova valósi vagy, könnyebb lenne ajánlani szakembert. :)

2022. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy abból a szempontból lehet, egy olyan pszichológust találni, aki legalább korábban volt hívő, mert ő rendelkezik a vallásról mélyebb, akár belső ismeretekkel is.


Nekem volt egy olyan problémám is, hogy nem egy bizonyos felekezetbe tartozó számomra fontos személy keresztelt meg, hanem egy másik felekezetbe tartozó idegen. Erre a egy ateista pszichológus azt kérdezte tőlem, hogy miért nem kereszteltettem újra magam a megfelelő felekezethez tartozó személlyel. Egy hívő tudja, hogy a történelmi felekezetek (evangélikus, református, katolikus) elfogadják egymás keresztségét, és a keresztség egyszer felvehető szentség. Így egy hívő nem kérdezne rá erre a megoldásra.


Jártam hívő pszichológushoz is, éreztem, hogy belülről átlátva jóval hozzáértőbben reagált a vallásos nevelésemmel kapcsolatos problémáimra is.


Szerintem olyat válassz, aki rendelkezik vallásos ismeretekkel is, de nem az a nagyon fundamentalista fajta, mint Dr. B. E. nyugalmazott pszichológus.

2022. júl. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hány évesen hány év vallásosság után jöttél rá erre? Nő vagy férfi vagy?
2022. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!