Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Atarax nevű gyógyszerrel mire...

Atarax nevű gyógyszerrel mire lehet számítani? Mennyire hatásos? Milyen mellékhatása van?

Figyelt kérdés

Sok más gyógyszerem mellé kapnám alvászavarra.


Nem tudom, hogy Xanax mellett mennyire hatásos, amikor már erős gyógyszerekhez szokott a szervezet.



2022. júl. 4. 00:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
Azt nem tudom, hogy mennyire hatásos vagy nem, de a mellékhatásokat a doboz oldalán lehet olvasni.
2022. júl. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Óh, alvászavarra nagyon jó lesz! Én pánikra kaptam, mondták hogy jókat fogok tőle aludni. Hát amíg szedtem, a világomat nem tudtam, kb 20 órát aludtam a 24-ből.
2022. júl. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az egyénimellékhatás ta0asztalat érdekel. A betegtájékoztatót olvastam.m dr infón a szakemberek szánára írt tájéjoztatór, angol és magyar wikipédiát.


De azt sehol sem írták, hogy mennyire álmosít, mennyire nyugtat.


Jelenleg lórúgás erősségű gyógyszerek mellé kapnám holnaptól mert éjjel 3-5 órát alszok, ezt is 3 részletben.

2022. júl. 4. 01:00
 4/12 A kérdező kommentje:
Antipszichotikumot lehetne szednem, de az a másik véglet. 16 órás alvás.
2022. júl. 4. 01:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Alapjaraton mirtazapine 15mg + Kvetiapin 25 vagy 75mg ejszakara, kiut teged ugy hogy akar egy elefantot is lo helyett. Emellett kiegeszitokent neha-neha chlorprothixene 15mg. Ettol 1 evig aludni fogsz.


Ha emelle meg tovabb akarsz aludni akkor vegyel be xanax helyett rivotrilt vagy diazepamot.


Aztan ha tovabb akarsz aludni akkor johet szepen meg tovabb a zolpidem.


Ha meg melyebben akarsz aludni johet a zolpiclone is.


Ha az almodban is aludni akarsz, akkor vedd be utsonak az ataraxot.


Ha egyszer-ketszer nehez elaludnod, akkor vegyel be egy kis xanaxot.


Ha meg akarsz szunni letezni es az almodban is megszunni aludva, akkor johet a phenobarbital.


Ezek mind legalis gyogyszerek, antidepresszansok-anitpszichotikumok kis dozisban teljesen artatlanok-benzodiazepinek-Z gyogyszerek. Recepttel felirhatoak. Az utolsot mondjuk lehet nehez lesz beszerezni.


De ki irja ezeket majd mind fel?


Elmesz szepen maganba, ahol kiperkalsz 50 - 80 000 forintot ezekert a receptekert 3-4 hetente, lehet sokan elutasitanak, de fix hogy fogsz talalni egy penznyelo "dokit" aki mindent felir neked jo penzert. Sokan igy csinaljak. Meg sok magan pszichiater ilyen is.


Es ilyenkor meg nem kezdtunk el beszelgetni az illegalis szerekrol.


Ha amugy ezektol sem alszol el napi szinten rendesen ha nem is bosegesen, akkor irany a neurologia mert ott valami biologiai gond van akkor.

2022. júl. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kventax 25 mg-al 16 órát alszok és zabálok. Nem jöhet számításba.


Mirtazapin zabáltat és fáj tőle a fejem hosszú távon is. Elontrilt szedek (antidepi), amellé fel sem írná. Helyette sem, mert depresszióra az Elontrilon kívül nem hatott más.


Altatót nem ad mert rontja az alvásszerkezetet, hosszabb távon nem hat. A mély alvási fázist csökkenti.


Xanaxot szedek, ugyanez a gond vele. Ezert csökjenteni kell. A felébredések oka az IS lehet, hogy kevés a mèlyalvási fázisom, ébredéskor szorongás miatt nehezen alszok vissza.


Ataraxot ma felírta. 25 mg este, 25 mg ha felébredek.


Phenobarbitalt nem ismerem. Gondolom nem írná fel.


Ismerek 2 olyan beteget (az egyik már nem èl), akiknek nincs mèly alvási fázisuk, ráadásul csak pár órát alszanak.


Fentieknél kevésbé káros megoldast keresek. Most is magánba járok. Terápuát is tart az orvosom.

2022. júl. 5. 00:49
 7/12 A kérdező kommentje:
Olanzapin, Ripedon, Leponex is elaltatna, de nem szeretnék 12-16 órát aludni, zabálni, székrekedéssel küzdeni.
2022. júl. 5. 00:52
 8/12 A kérdező kommentje:

Mivel bipol depresszióm van, sok depressziós és kevert fázissal, kevéd hipománnal (kezeletlenül), nem mindegy, hogy mit szedek. Ezeket is kezelni kell, nemcsak az alvászavarra bevenni 5 féle gyógyszert.


Hangulatstabilizálóim: Lamolep és Depakin. Depakin csak amíg muszáj (pörögni kezdtem nemrég)


Antidepim: Elontril (ez 1 hónap múlva lehet, hogy elhagyható


Szorongásra: Xanax, Pregabalin és Atarax. Xanax lassú leépítés alatt.


Pregabalin és Xanax adagjai változtak, Depakint 1 hete szedem, Ataraxot mától.


Azt mondta, hogy meg kell várni, míg ezeket megszokja a szervezet.

2022. júl. 5. 01:00
 9/12 A kérdező kommentje:

Hosszú távon celha az orvosomnak: csak Lamolep kelljen.


Rövid távon: jól legyek gyógyszerekkel.


Normális állapitban menjen a terápuám.

2022. júl. 5. 01:03
 10/12 A kérdező kommentje:

Kb 6 órát aludtam 2 részletben. Éjjel vettem be újra Ataraxot. Ez már jónak számít.


A reggeli gyógyszerek után 1-2 órával szoktam még aludni. A reggeli Depakin álmosít. Frontin kevésbé. Frontint felezem, úgyis le kell építeni. Ütemezést nem szabott meg az orvosom, azt mondta, hogy lehet lassan, 0,25 mg-os lépésekben.

2022. júl. 5. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!