Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most szociális szorongás...

Ez most szociális szorongás vagy autista vagyok?

Figyelt kérdés

Vagy mindkettő?


Nem szeretek nagy tömegben lenni, minél többen vagyunk annál nehezebben tűröm. Nálam már 6-8 ember is tömeget jelent.

Minél kevesebben vagyunk annál jobban megvagyok.

Nagyon szeretek egyedül lenni és ekkor vagyok alehető legjobban, legszívesebbe elköltöznék egy lakatlan szigetre. Ugyanakkor meg szeretném ha van valaki aki megért, viszont mikor meg másokkal vagyok rájövök hogy jobb nekem egyedül mert az emberekkel nekem nem megy.

Mássokkal (idegenekkel) mikor kapcsolatot kell teremteni vagy vmi interakció kell lefagyok nagyon gáz vagyok, és azt hiszem hogy értem őket, de aztán meg nem vagyok biztos hogy tényleg értettem őket vagy jól értem őket vagy hogy miért úgy viselkedtek ahogy miért azt mondták amit.

Félek hogy bántani fognak, és nem veszem észre.


2022. júl. 5. 18:19
 1/7 A kérdező kommentje:
És ez utóbbi hogy miert úgy reagál vki miért úgy mond vmit nagyon tud stresszelni, órákig nem tudok túljutni egy ilyenen.
2022. júl. 5. 18:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, akár ok-okozati kapcsolatban ez a kettő. De a lényeg, hogy tanulással, gyakorlással olyan szintre hozd magad kommunikációból, szociális normákból stb., hogy neked megfelelő legyen. Ne szenvedj naponta a boltban, munkahelyen, képes legyél telefonon időpontot kérni a fogorvoshoz, sőt akár a szociális igényeidet is ki tudd elégíteni extra szorongás és szenvedés nélkül. Pszichológus segíthet
2022. júl. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De azzal nem rúgok magamnak öngólt ha odamegyek hogy bocsi de mi van ha autista vagyok?

Nem akarok öndiagnosztizálni, mert hogy mi a baj, ezt kitalálni szakember dolga.

Ugyanakkor jartam mar pszichológushoz (az emberi kapcsolatokat nem érintettük témában, másról szólt az egész), de csak észrevette volna ha autizmus spektrumon rajta vagyok nem?

Régebben félreraktam ezt hogy ilyesmi lenne velem, mert nem volt semmi nagyon kirívó jel.

Viszont nemrég találtam egy leírást ami arról szólt hogy lányoknál teljesen máshogy jelenik meg az egész. És ott 95%-ban stimmeltek a dolgok.

2022. júl. 5. 18:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, nekem pszichiáter(ek) mondta hogy lehet enyhe autizmusom de nem voltam még kivizsgáláson.
2022. júl. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
És ha autista lennél, akkor mi van? Megváltozni nem fogsz, csak kap egy nevet. A leírásodból viszont inkább tűnsz neurotikusnak. Érdemes elmenni kommunikációs tréningre, vagy csoportterápiára. Ne diagnózisért menj, ha nem szükséges.
2022. júl. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Mintha saját magamat olvasnám. Szerintem nem autizmus, de bármi is ez, nekem nagyon megkeseríti az életemet. Ufónak érzem magam és egyre nehezebb kapcsolatokat építenem. Arról nem is beszélve, hogy ez minden egyes rossz élménynél csak önmagát generálja. Jó lenne ebből kijönni pedig :(
2022. júl. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én autista vagyok ilyen tünetekkel, de nem csak ezekkel. Ennyi információ nem elég semmit megítélni
2022. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!