Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan változtassak ezen? Bár...

Hogyan változtassak ezen? Bárhogyan bókolnak akik kedvelnek, nem hiszek nekik, nem hiszek magamban. Mindenkin azt látom hogy jobb mint én. Emiatt szorongok. Helyre lehet hozni egy súlyos önbizalomhiányt?

Figyelt kérdés

Soha nem volt önbizalmam. Úgy érzem hogy kevesebbet érek másoknál. Volt pasi aki flörtölgetett velem és túl kevésnek éreztem magam ezért nem lett semmi.

Az élet minden területén ezt érzem. Hiába dicsér bárki.... nem esik jól, nem tudok mit kezdeni vele, zavarba jövök.

És sokan le is taposnak mert látják rajtam hogy bizonytalan vagyok.

Pszichológus tud ezen segíteni? Egyik rokonom elment iskolapszihológushoz mert sokat szemétkednek vele a fiúk, azóta sokkal jobban van, azt mondja az önértékelését tette helyre.

A berögzült gondolatokat (béna, ronda, esetlen, ostoba), meg lehet változtatni? Már az is csoda hogy erre rájöttem, mert évekig csak annyi tudatosult bennem, hogy szorongok, de nem volt tiszta előttem hogy miért. Mindenkiről úgy gondolom hogy okosabb szebb jobb ügyesebb nálam.



2022. jún. 21. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hiszem, hogy igen, de nem mindegy, mennyi idős vagy most és mióta tartanak ezek a negatív visszacsatolások.
2022. jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gyerekkorom óta.
2022. jún. 21. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez ok, de ha kiskamasz vagy, akkor "csak" 3-5 éve van ez, ha mondjuk 25, akkor vagy 15. Nem mindegy... Ezért kérdeztem (1. vagyok).
2022. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, pont erre jó a pszichológus, csak meg kell találni azt, akivel megtalálod a hangot.
2022. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező ! Hogy vagy ?

Elmentèl pszichológushoz ? Már hogy lennél ostoba ? Gyönyörűen és összeszedetten fogalmazol, stb ?

Nálad biztosan ügyesebb emberek vannak a világon mondjuk barkácsolásban, vagy mittudomèn, ez csak egy példa, de Te meg másban vagy kiemelkedő. Nálad biztosan szebbek is vannak a Jóska számára ( ez is csak egy példa ) de Te a legszebb vagy Pista számára és igy tovább !

Pont elég jó vagy, okos, ügyes és szép. Bár ez is lepereg jelenleg, tudom.

Milyen gyerekkorod volt ? Apukád, Anyukád hogy viszonyult Hozzád ? Vannak tesóid ? Velük mi a helyzet ?

Mik a hobbijaid, mit tanulsz , hogy telnek a napjaid ?

2022. nov. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A problémádat gyökerestül kell megszüntetni. Ezeknek a súlyos, nyomasztó, irracionális és alaptalan gondolataidnak , ezeknek a szörnyű èrzèseidnek jó oka kell legyen és ez mélyen keresendő.

Menj el a pszichológushoz , míg nem késő , míg ennél súlyosabbá nem válik a helyzeted.

2022. nov. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!