Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig normális, hogy jelen...

Meddig normális, hogy jelen időben beszélek az elhunytról?

Figyelt kérdés
Apukám 1 hónappal ezelőtt hunyt el és nem igazán tudom kezelni a helyzetet. Mivel 20 éves vagyok és ez az első, hogy meghalt egy szerettem. Én is észrevettem magamon, hogy amikor róla beszélek, akkor mindig jelen időben teszem, mintha még itt lenne. De valamiért nehezemre esik múlt időben beszélni róla, még mindig olyan mintha nem fogtam volna fel, hogy nincs többé.

2022. júl. 6. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Nagyon kevés idő telt el még. Ez egy hosszabb folyamat. Valóban, ennyi idő alatt szinte még felfogni se lehet.
2022. júl. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a legjobb barátom meghalt, úgy két hónapig többnyire jelen időben beszéltem róla, nem érzem, hogy ne lett(em) volna normális.
2022. júl. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én sem érzem, hogy emiatt ne lenné normális. Csak már mások említettékés kérdezték, hogy miért így beszélek róla
2022. júl. 6. 09:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz másokkal. Úgy beszélj róla ahogy neked jól esik. Teljesen normális vagy és a reakciód is az. Ha neked így esik jól akár életed vegéig is így beszélhetsz róla. Apukád meghalt. De reméljük hogy ezzel nem szűnt meg létezni csak máshol van most. Ha így vesszük miért kéne múlt időben beszélni róla. Hiszen most is létezik csak nem tudtok találkozni.
2022. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3: Ez nem volt túl kedves tőlük. Nem is értem, miért kellett ezt megemlíteniük.

És tényleg tök normális. Nagyon kevés idő telt el. Nem úgy van, hogy egyik napról a másikra hirtelen megszoktak, elfogadja az ember, hogy már nincs itt vele többé valaki, aki közel állt hozzá.

2022. júl. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!