Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy emiatt rosszul...

Normális hogy emiatt rosszul érzem magam?Hogy kezelhetném ezt a helyzetet jól?

Figyelt kérdés

Számomra teljesen igazságtalannak tűnik a helyzet. Dolgozok egy diákszövetkezetnél, ahol gyakoriak a műszak lemondások.Eleg sok diák dolgozik ott,és úgy gondolom,hogy aki ezzel foglalkozik az is a munkakörbe tartozik,hogy kezelje a lemondásokat.Nos,az utóbbi 2hetben nekem 3x kellett lemondanom a muszakom egészségügyi okokból.

Mai napom 3oraval előtte tudtam lemondani mert reggel iszonyatos torokfajasra ébredtem,plusz elment a hangom.olyan helyen dolgozok,ahol beszélni kell!

Nagyon rosszul vagyok

De már előre rettegek attól,hogy le fog cseszni,vagy hogy akár ki rúg emiatt.

Pedig normálisan végzem a munkám,de sajnos ilyen.

Hiába vinnék neki orvosi igazolást,nem érdekli csak 4ora eltelte előtt.

És az,hogy a tudatában vagyok annak,hogy még le csesz is,csak meg rosszabbul leszek.

Hogy kéne ezt jól kezelni?


2022. júl. 6. 05:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy megtalálod azokat a módszereket, gyógyszereket, amikkel munkaképessé bírod tenni magadat, vagy jobban vigyázol magadra, vagy jobb lesz, ha hozzászoksz a lecseszésekhez és a kirúgásokhoz, mert igazán nem szokták sehol jó néven venni, ha nem számíthatnak az alkalmazottra.
2022. júl. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Normális!

Nagyon nincs rendben 2 hét alatt 3x lemondani a munkát. Jó mondjuk vegyük azt, hogy most tényleg beteg vagy, a múlt héten 2x miért kellett?

Teljesen normális lenne, ha beteg vagy 1 hétig, de az, hogy minden 2-3. nap, az azt jelenti, hogy akut munkaundoritiszed van, és nyilván ezt más is tudja diagnosztizálni.

2022. júl. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem oké, hogy 2 hét alatt 3x vagy beteg. Érthető, hogy nem veszik jó néven.
2022. júl. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Négy orahosszas munkáról beszélünk,plusz azt elfelejtettem írni,hogy volt,hogy én 3x is úgy mentem dolgozni hajnalban,hogy akkor szóltak hogy még se kellek.:D legutóbb fogorvoshoz kellett mennem,most elkaptam valami nyavaját,nem gondoltam,hogy rá megy a hangszallagomra.

Plusz igazságtalannak gondolom magammal szemben azt,hogy valaki hetente minden egyes alkalommal lemondja a munkáját,miközben én fél év alatt most mondtam le 3x.

Csak kicsit védjem is magam.

2022. júl. 6. 07:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez valódi munkahelyen nem így van. Se neked se a másiknak nincs nagyon erre mentség.. sajnos a valóságban be kell menni akkor is ha az ember megfázott. Lehet őket is lecseszik nem csak téged, ez ellen csak azzal tehetsz hogy vagy időben szólsz, vagy jobban vigyázol/beszeveszel gyogyszert amivel kibirod. A valósag is ilyen ez ellen hiába panaszkodsz, a munkahely nem az igazságok helye, ha nem tetszik válts.
2022. júl. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

8 órát is beszéltem végig telefonos melóba, mert ha mar maganak fizeti az ember a lakását, megélhetését, inkabb végig viszi, mint tappenzre menjen. Persze ez nem jó, mert masok is betegek lehetnek, de a szukseg nagy ur. Ezert a felnott világba ez tenyleg nyafogasnak tűnik.

Viszont a munkaltato se korrekt, ha berangat aztan megse dolgozhatsz, ehhez nem kell, nem is szabad hozzaszoknod.

Kivanom, hogy legyen majd 1 munkahelyed, ahol kölcsönös a tisztelet es egyik fel reszerol se tortenik ilyen.

2022. júl. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nem tolerálják ha ennyiszer "beteg" a munkaválaló.És sehol sem tűrik meg.. Kapd össze magad :)
2022. júl. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!