Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A háziorvos írhat fel xanaxot...

A háziorvos írhat fel xanaxot ha tudja hogy valami mást szedek most? Igazából csak azért teszem fel a kérdésem mert mostanság rosszul alszok, feszült vagyok pár napja.

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm adott xanaxot néha és akkor azzal sokkal kiegyensúlyozottabbnak éreztem magam napközben és jobban aludtam, nem tudom hogy ha ezt esetleg úgy elmondanám a háziorvosnak mennyire érdekelné mondjuk? vagy mennyi esély van rá hogy felírja.

Igen pont jókor jut eszembe az ilyesmi így hétvége felé :D.

Köszönöm az értelmes válaszokat (ha lesznek)



2022. júl. 8. 18:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Háziorvos válogassa szerintem. Én pl elmondtam hogy kaptam ismerőstől gyomorégésre gyógyszert és nagyon bevált, szeretném ha kiírná. Nekem kiírta.
2022. júl. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
Normális esetben nem kéne, lévén nem negroról beszélünk, de ismerve az átlag magyar háziorvosi közgondolkodást - sajnos - igen jó esélyed van rá, hogy kiírja. Ellenben ha szorongsz és alvásproblémáid vannak érdemes lenne elmenni pszichiáterhez, akinél adekvát diagnózishoz juthatnál és tud felírni olyan gyógyszert, ami ennek megfelelően hatékonyabb megoldás lenne hosszútávon, ráadásul kevésbé addiktív és biztonságosabb is, mint az alprazolam.
2022. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen gondoltam hogy orvosa válogatja, az én háziorvosom jófej szal valszeg felírja.

Utolsó, néha szoktam járni terápiára szóval nem annyira valid mert nekem sokat nem segít, ez csak egy olyan megoldás részemről hogy az úgymond mostani insomniámat egy kicsit csökkentse, meg ne érezzem magam nyúzottnak egész nap.

De köszönöm tényleg amiket írtatok

2022. júl. 8. 19:42
 4/20 A kérdező kommentje:
* vagy inkább nagyban csökkentse, mert amikor ritkán szedtem xanaxot mindig helyrerázta a lelki egyensúlyom úgymond.
2022. júl. 8. 19:44
 5/20 anonim ***** válasza:
38%
Az insomnianak akkor sem adekvát kezelése az alprazolam.
2022. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem is annyira insomniának nevezném, inkább az hogy nyúzottság. Pedig tudok aludni so-so, de valahogy nyúzott vagyok napközben és feszült.

Nem tudom hogy lehet e köze ahoz hogy elkeztem újabban allergia gyógyszert szedni, btw azóta kezdődtek nagyjából ezek a "problémák"

2022. júl. 8. 20:17
 7/20 A kérdező kommentje:
Vagy túl sokat pörög az agyam dolgokon, gondolkodó ember átka u know?
2022. júl. 8. 20:18
 8/20 anonim ***** válasza:
Bizonyos allergiagyógyszereknek lehet szedatív mellékhatása, igen. Mit szedsz konkrétan?
2022. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Allegra 120mg sima
2022. júl. 8. 21:24
 10/20 anonim ***** válasza:
Próbáld meg lecserélni levocetirizinre vagy desloratadinra.
2022. júl. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!