Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegség...

Ez milyen mentális betegség lehet?

Figyelt kérdés
2012-ben traumatikus élményeim voltak (nem egy konkrét, hanem zűrös időszak után még sokkal, egyenesen szürreálisan zűrös események következtek), amik után maga a személyiségem is megváltozott drasztikusan. Úgy érzem, énem egy nagy része meghalt akkoriban, és ez kihat a mindennapokra is. Sosem leszek már ugyanolyan, és ez kicsit sem az átlagos "felnövés, megkomolyodás". Mintha meghasonlottam volna magammal és belül félig meghaltam volna, azóta meg olyan vagyok, mint egy robot: előadom a vidámat, a vicceset, de belül szinte semmit sem érzek senki iránt, és valami elképesztően elzárkózott életet élek. Nem is érdekel már szinte senki, még a család sem úgy igazán. Karrier se. Az elmúlt 10 év (2012 óta) olyan, mintha hibernálva lennék, miközben a testem kóborol a világban, mint egy robot. Voltam már vele dokinál, eredmény az lett, hogy megijedt tőlem, hogy nőként h h ennyire nincsenek érzéseim (ha pedig van, akkor az inkább az agresszió és a harag a régi dolgok miatt), egy másik meg jó pénzért azon döbbent meg, hogy tiniként is introvertált voltam már, és nem bulizó.

#robot #hibernált lélek
2022. júl. 9. 23:45
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Még annyit: 2012 óta az idő számomra teljesen megállt, nincs jelentősége. Korábban ütemesen telt, azóta egy helyben toporgás, nem tudom máshogy leírni, csak egy hibernált állapotnak.
2022. júl. 9. 23:47
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha doki nen tudja, azt gondolom, hogy mi is csak tippelgetni tudunk.


Tippem: PTSD (ami elhúzódó is lehet)

2022. júl. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A PTSD az 100%, ezt a "lelki hibernációt" nem tudom, hogy nevezné a szakma. Sajnos ezek a rossz tapasztalatok kissé óva intenek a szakemberektől is, nyilván arra nincs szükségem, hogy még nekem kelljen a szakembert oktatnom, hogy attól, hogy nő vagyok, még lehetek érzelmileg teljesen kiüresedett.
2022. júl. 10. 00:17
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Valahogy ezzel véded magadat, hogy ne kelljen megélni azt a fájdalmat, amit a traumáid okoztak. Nem vagy ezzel egyedül. Majd valami nevet ad ennek az orvosod, valószínűleg érdemes rajta megfelelő szakemberrel dolgozni, hogy újra őszintén tudj örülni.
2022. júl. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Mindenképpen keress szakembert ehhez hogy végre feldolgozd és teljes életet élhess. Egy jó pszichológus megtalalása olyan mint egy jó szerelőé, fogorvosé, legjobb baráté: át kell esni egypáron mire az ember megtalalja a hozza passzolót.

Ne add fel. Lehetsz még boldog. Csak a történteket kell feldolgozni szakemberrel.


Sok sikert!

2022. júl. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. júl. 10. 07:11
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Én is hasonló vagyok, férfiként, addig mindennek örültem, mindenben láttam pozitívumot, most szinte csak magam vagyok
2022. júl. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ugye? ☹️ Olyan fura, tíz éve teljesen énidegen vagyok magamnak.
2022. júl. 10. 13:14
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom miert van, de ha elérek is valamit, akkor olyan kipipálós dolog, nem egy ünnepi érzés. na majd lesz jobb

remélem megoldódik ez a problémánk!

2022. júl. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sajnos én nem hiszek már ebben (idén tíz éve élek úgy, hogy kb. "kizökkentem a Mátrixból"). Szerintem ez már végleges. Félelmetes az egész... Mindenesetre jobbulást neked is!
2022. júl. 11. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!