Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Képzeletbeli barát felnőtt...

Képzeletbeli barát felnőtt korban?

Figyelt kérdés

Nos…Hetek óta minimum tizedjére kezdek bele ennek a kérdésnek a kiírásába. Ugyanis tisztában vagyok azzal hogy ez a jelenség felnőtt korban már talán mentális zavarokat jelenthetnek. Valamint már ennek a létezése is felnőtt korban vér ciki, ezért senkinek sem beszélnék erről. Még így névtelenül is lerágtam mind a tíz körmömet hogy legyen e bátorságom kiírni ezt.

Nos akkor el is kezdeném. Kiskorom óta másképpen működik az agyam mint bármelyik más embernek. Már kicsiként is felnőttesebb voltam a kortársaimnál. Már óvodában sem jöttem ki a társaimmal, mert engem nem érdekeltek a játékok, a gyermek könyvek, és semmilyen ehhez kapcsolódó dolog sem. Egyedül a rajzzal, és a túrákkal tudtak lekötni engem. Így nem szereztem ott barátokat, de ez cseppen sem bántott engem. Majd ugyan ez volt általános iskolában is, addig míg nem találkoztam egy velem hasonló lánnyal. Ő lett a legjobb barátnőm, mai napig tartjuk a kapcsolatot. Most tizenkilenc vagyok, és akad néhány mentális betegségem is. Szorongok társaságokban, valamint ehhez kapcsolódik az erős introvertáltságom is, ami nagyban nehezíti a szociális életemet, és azt hogy megnyíljak mások előtt. Így nem is igazán vannak ismerőseim, társaságban pedig én vagyok az a bizonyos “kerti kellék” ami csak dísznek van ott.

Már gyermek koromban is elkezdődtek nálam azok a bizonyos képzeltbarátos dolgok, de sosem tartottak tovább egy, vagy két hétnél. Azonban tudom hogy miért is jöhettek elő. A családi hátterem igazán nehéz a mai napig, így egy hosszú nap után csak menekülni szeretnék valakihez aki megért. Tudom hogy a családom szeret, ahogy én is őket, de sosem fejezték ki igazán azokat az irányomba, ezért sosem éreztem szeretve magam. Így két éve egy óriási családi balhé után, öngyilkos szerettem volna lenni. Miután túléltem, pedig azon kaptam magam hogy szinte teljesen kiestem a valóságból. Leginkább a depresszió legsúlyosabb verziójához tudnám hasonlítani azokat az érzéseket amiket akkor éreztem. Amikor teljesen szétesik a valóság, és minden fizikai jelenléted teljesen megszűnik. Akkor kezdtem el elsőnek magamba menekülni, és megalkottam egy barátot. Igazán őrülten hangzik, tudom :D

De az sem tartott igazán sokáig, legfeljebb egy hónapig élt az a bizonyos barát. Már nem is emlékszem “ki” volt az.

Azonban fél éve mikor véget vetettem egy fájdalmas kapcsolatomnak, úgy éreztem tényleg darabokra fogok hullani. Azelőtt sem volt fenékig tejfel az életem, de azután mintha elindult volna felém egy lavina. Minden nap történt valami tragédia, az agyam pedig már szinte fel sem bírta dolgozni azokat egyszerre. Az volt az a korszak az életemben, amit józan ésszel képtelen lettem volna átvészelni. Ekkor született meg az elmémben a mostani képzeletbeli barátom, “aki” már öt hónapja velem van. Mindig hozzá menekültem a nehezebb perceimben, és sikerült olyankor megnyugodnom. Nagy szükségem volt erre.

Azonban attól tartok hogy ebből még baj lehet. Hogy egy komoly mentális betegséget fogok kovácsolni magamnak ezzel.

És mivel az agyam szinte korlátlanul működik képzelet erő terén, attól félek hogy ezzel csak ártani fogok magamnak. Hogy majd képtelen leszek megkülönböztetni a valóságot a képzeletemtől.

Hat éve írok könyveket az interneten, ebből kifolyólag pedig tényleg csak végtelen szabhat határt az elmémnek, úgyhogy ezalatt az öt hónap alatt szinte már valódi emberré faragtam őt az elmémben. Kedvenc ételek, stílus, beszéd, külső, név, hang.

Igazából engem ez a “barát” tart jelenleg a földön. Ha nem lenne, sokkal nehezebben vészelnék át egyes napokat. De nem tudom mi lenne a helyes. Hagyjam hogy ez lecsengjen miközben próbálom rendbehozni az életemet, vagy egyszerűen szakítsam meg ezt az egészet?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. júl. 8. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

kit érdekel h ciki. a lényeg h te jól érezd magadat.


nagyon intelugensnek tűnsz nekem s főleg ha tényleg nagy a fantáziad, én szívesen barátkoznák veled s a képzeletbeli barátaiddal.

nekem is van. rengeteg. én is elkezdtem írni, noha már vagy 10 éve tervezgetem s az óta vannak képzeletbeli barátaim.


youtube csatornána a kedvencem just vidman is már beszélt arról h olykor szükséges az embernek a k3pzeletbeli barátok, mégha már felnőtt az ember.


mentális betegséghez azért nagyon sokminden együtt jár. ne hidd h most neked ez miatt lesznek.


egy ismerősöm volt aki túl spilázta a mi kis okkult terünket. ok nélkül sértegetett. na ő lett mentális beteg. de sztem csak egy rövid időre volt ilyen. a bezártság érzése a saját szvérájába.

engem sok sokk ért s olvastam is h amilyen intenzív, valójában nem tartós, nem maradandó.


tartsd meg a képzeletbeli barátaidat nyugodtan. a régit is hozd újra "életre".


tartsd meg ezt magadnak, vagy olyanoknak akik ezt tényleg megértik.

2022. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyorsan keress fel egy jó pszichológust és őszintén regéld el neki azt, amit itt leírtál.
2022. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem normális, pszichológussal beszélj ezekről
2022. júl. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne erről egy pszichológussal beszélned. Hidd el, nem fog kiröhögni vagy egyéb.

Ugyanabban a korosztályban vagyunk, én magam is hasonló problémákkal kűzdök, igaz hogy nálam már egy jó 5-6 éve tart.

Az emberi elmének néha nagyon furcsa védekező mechanizmusai vannak, ez is egy hasonló jelenség. A folyamatos extrém stressz és traumák miatt az elméd "összeroppant" volna hogy ha nem kreál magának képzeletbeli barátokat. Társaságot nyújtanak, van kivel beszélni, időt tölteni és könnyebb feldolgozni a téged ért hatásokat.

Viszont ez nem egy egészséges folyamat, de megfelelő segítséggel természetesen visszafordítható. Illetve, a leírásod alapján feltételezem hogy valamilyen szinten tapasztalsz disszociatív tüneteket is (valóságérzet elvesztése vagy annak torzulása), ami szintén az agy egyfajta védekező mechanizmusa.

Amennyiben egy szakemberrel sikerülne beszélned, illetve elkezdenétek szépen-lassan haladva feldolgozni a múltbeli traumáidat valószínűleg ezek a dolgok is enyhülnének majd teljesen eltűnnének. Illetve nem kell félni a segítségkéréstől sem, nem lesz olyan pszichológus vagy pszichiáter aki kiröhögne téged emiatt.

2022. júl. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem beteges, csak magányos vagy. Nem tudsz magadnak betegséget előállítani. Elmentél azóta pszichológushoz?
2023. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!