Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichátrián meg lettem...

Pszichátrián meg lettem bélyegezve, mint sokan. Gyógyszer ellenes vagyok. Főleg pszichátriai gyógyszer mentesen szeretném leélni az életm. Tudtok olyan szakembert aki segít leszoktatni róla biztonságosan?? Mert elég erős gyógyszerekről van szó. ???

Figyelt kérdés
Nem kellet volna innom és nem kerültem volna be, mert olyan diagnozist kaptam ami nem igaz és a vicc az egészben senki sem hisz nekem, munkaképtelenné tettek, érzelmeim már nem sok van ahhoz képpest, ahogy születtem és jó kedély állapotom volt és jó tanuló voltam az iskolában is most meg kész roncs vagyok. Tudtok olyan szakembert aki gyógyszer ellenes???
2022. júl. 11. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Kicsit világosabban leírnád?

Milyen gyógyszerekről kéne leszoktatni téged?

2022. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

Használd fel a megingathatatlan elveidet más addikciókkal szemben is.


Emellett jó lenne, ha világosabban kifejtenéd, mi a gond, és milyen segítséget keresel.

2022. júl. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon sajnálom, ami veled történt. Teljesen meg tudlak érteni, a pszichiátriai szakemberek szinte kizárólag szadisták. Talán ne pszichiáterhez, hanem addiktológushoz menj, kevésbé valószínű, hogy meg fog bélyegezni.
2022. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Milyen betegségre és milyen gyógyszert kaptál?


Azért azt nem gondolnám, hogy jelentéktelen tünetekre adtak olyan diagnózist, és olyan erős gyógyszert, ami ilyen mértékben ellehtetleníti az életedet...

2022. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

4: ezek szerint fogalmad sincs, hogy mi folyik a pszichiátriákon, a rendelők falain belül, és jobb is, ha nem tudod!


Egy helyeken úgy bánnak a páciensekkel, mint a társadalom moslékával, nem kapnak emberi bánásmódot, el vannak könyvelve bolondoknak. Nekem konkrétan egy pszichiáter barátom azért váltott szakmát a rezidens évei alatt és ment inkább belgyógyásznak, mert nem akart ebben a rendszerben részt venni (megváltoztatni pedig szinte lehetetlen, kivéve ha nem kap meg valaki egy osztályt, amit később kénye kedve szerint átalakítgat, bár azt is nagyon szabályozzák).

Ezeknek a betegeknek nem arra van szükségük, hogy betegeknek és bolondoknak nézzék őket, hanem arra, hogy visszaintegrálják őket a társadalomba, ami nem megy máshogy, minthogy normális környezetben gyógyulnak, ahol kapnak megfelelő bánásmódot, és nincsenek megbélyegezve. Természetesen vannak a nagyon súlyos esetek, amikor elkerülhetetlen a begyógyszerezés, mert az illető képtelen kapcsolatba kerülni a valósággal. De most pont arról van szó, hogy a legtöbb helyen a súlyos, de nem katasztrofálisan súlyos betegekkel úgy bánnak, mint valami szörnyekkel.

A pszichiátert nem érdekli, hogy mellékhatásaid vannak a gyógyszertől, mert szerinte szedned kell és kész (miközben azért lennének alternatívák, de ő mégsem fogja megemlíteni).

Nem ismerjük a kérdező állapotát, de legalább ne kezdjünk el védeni egy olyan rendszert, ami megalázza a pácienseket.

2022. júl. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Keresd fel őket:


[link]

2022. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

#5: a kérdező skizofréniára kap injekciót, én biztos vagyok benne, hogy indokoltan.


Ezzel nem lehet tréfálni. Ki fogja vállalni a felelősséget, ha kezeletlen állapotban valami visszafordíthatatlant csinál az illető????

2022. júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy skizofréniára?


Egyébként ha tényleg skizofrén a kérdező, akkor nem elég a gyógyszer, pontosan emiatt, hanem fontos a szupportív terápia is.

2022. júl. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

priviben leírta a két gyógyszert..

Innen már nem nagy nehézség ráguglizni.

2022. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

A skizofrénekre jellemző, hogy nincs betegség tudatuk, már a kérdés elolvasása után is ezt gondoltam a legvalószínűbbnek.

Ilyeneket írni, hogy a pszichiáterek rosszat akarnak, egy ilyen betegnek, veszélyes!

Igen, vannak nemtörődöm pszichiáterek és igen, rossz a rendszer, mert fontos lenne a terápia is, amire nem szánnak elég pénzt, de skizofréniában elengedhetetlen a gyógyszer.

A gyógyszer tompít és rontja az életminőséget, de sehol nincs attól a minőség romlástól, mintha egyáltalán nem szedné. Sajnos ezt a környezet látja, a beteg nem.

Kérdező, ne szokj le a gyógyszerekről, mert szükséged van rá, de ha úgy látod nem vizsgáltak ki alaposan, kérj másik dokitól másodvéleményt, hátha tudnak rajta állítani, hogy jobb legyen neked.

2022. júl. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!