Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichátrián meg lettem...

Pszichátrián meg lettem bélyegezve, mint sokan. Gyógyszer ellenes vagyok. Főleg pszichátriai gyógyszer mentesen szeretném leélni az életm. Tudtok olyan szakembert aki segít leszoktatni róla biztonságosan?? Mert elég erős gyógyszerekről van szó. ???

Figyelt kérdés
Nem kellet volna innom és nem kerültem volna be, mert olyan diagnozist kaptam ami nem igaz és a vicc az egészben senki sem hisz nekem, munkaképtelenné tettek, érzelmeim már nem sok van ahhoz képpest, ahogy születtem és jó kedély állapotom volt és jó tanuló voltam az iskolában is most meg kész roncs vagyok. Tudtok olyan szakembert aki gyógyszer ellenes???
2022. júl. 11. 15:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
93%

"A gyógyszer tompít és rontja az életminőséget, de sehol nincs attól a minőség romlástól, mintha egyáltalán nem szedné. Sajnos ezt a környezet látja, a beteg nem."



Pontosan!!!

Sajnos volt alkalmam közelről látni olyan skizofrén beteget, aki saját maga szerint jól volt (naná, mert addig szedte a gyógyszereket), és abbahagyta önhatalmúlag. Ami következett, az több hét zártosztály.. .:((((

2022. júl. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
90%

Én sajnos sok ilyet láttam a munkámból adódóan.

Egy vesebetegnek sem öröm dialízisre járni, rontja az életminőségét, de sokkal rosszabb lenne, ha nem járna.

A skizofrén betegek azonban ahogy jobban lesznek a gyógyszertől, elmaradnak a pszichotikus epizódok, azt gondolják nincs rá szükségük, mert csak nyomottá teszik őket. Megértem őket, de szomorú látni, amikor abbahagyják és tönkre mennek. Gyakran pedig öngyilkosság a vége.

Nem állítom, hogy jó dolog 2 rossz közül választani, de ebben az esetben muszáj, és a kisebbik rosszat érdemes.

2022. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!