Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiater/neurologusomtol...

Pszichiater/neurologusomtol kérdeztem hogy kipróbálhatnánk-e a Pregabalint, erre azt mondta hogy nem tartozik a BNO-im közé?

Figyelt kérdés

Külföldön nevetve felírják sima szorongásra ezt a gyógyszert, valakinek csak alvásra.


Mondtam neki, hogy állandóan vagdosom magam és nem akarom mert más napra fáj mint a szar, plána ilyen melegben mert ahogy izzadok a nyílt sebbe folyik egész nap az izzadtságom ami sós ugye és csíp.


Egy jó ideje szedem a xanaxot nagyobb szünetekkel ,de nem akarom ezt folytatni mert egyre nehezek a napok - nem az elvonás miatt, hanem hogy nyugodt akarok lenni. Nem akarok vagdosni, szeretnék élni, dolgozni, tanulni, párkapcsolat stb...


Egyszer már megöltem magam, k*va isten tudja hogy miért éltem túl. Nem kellett volna. Letális dózist vettem be, sztem megrongálódott a szubsztancia. Meg hogy szervi sérülések nélkül éltem túl... azóta a nap óta semmit nem értek.


Az én dokim elkezdte, hogy az én BNO-m miatt nem tud felírni mert ez csak cukorbetegekben van szinte, viszont én csak skizoaffektiv, dependes, súlyos rekurrens unipoláris depressziós, ADHD-s vagyok. Szoktam magamat vagdosni is.


De b*szki!!!


Ott van az OGYEI gov hu-n a Lyrica alkalmazási előírás, vagy bármelyik forgalmazó ami a pregabalint használja, hogy igen vannak cukorbetegek, vannak epilepsziások ÉS OTT VAN HOGY GENERALIZÁLT SZORONGÁSI DÓZIS!!!


erre jön nekem, hogy mivel nekem csak olyan diagnózisaim vannak ezért nem tudja támogatottan felírni, így a legolcsóbb 4000 forint. Nekem nincs pénzem havi 4000 forintot a többi gyógyszerem mellé kiadni. Az már havi 10 - 15 ezer lenne. 22 éves vagyok, a család szegény, én is, erre nincs pénz, épp hogy alig eszek, ezt közöltem vele.


Meg elkezdte hogy hallucinálni fogok tőle - ilyenről sehol nem olvastam. Persze 10000 ből 1 ritka mellékhatás igen. De a Lamotrigine-nél a steven johnsons szindrómáról egy szót sem ejtett?


Meg amikor a lamolepet szedtem ami kizárólag elsősorban epilepsziára van azzal nem volt gond? Meg azt fel lehetett írni támogatottan 3 dobozt 1000 forintért?


Megnéztem és az összes pregabalin gyógyszer EÜ 90%-os támogatással van. Lyricatól kezdve pregabalin-sandoz-ig.


Azért akarom szedni, mert sokan írják hogy nagyon bevált nekik, szinte nincs mellékhatás, tudnak aludni és csökkenti jóval a szorongást és jobb mint a benzok pl xanax meg ilyenek - mármint biztonságosabb.


De nekem nem lehet mert én csak skizoaffektiv, depressziós, ADHD-s vagyok meg szorongok és vagdosom magam. Nem. Nekem csak a xanax jár.


Ez egy duma, hogy cukorbetegeknek jó, meg hogy halucinálni fogok tőle meg hogy nem tudja támogatottan felírni. Könyörgöm, oda van írva hogy generalizált szorongásra is lehet használni....


2022. júl. 12. 16:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Olvasva a soraidat neked egy jó terápiára lenne szükséged. Amúgy túl nagy jelentőséget ne tulajdoníts a Pregabalinnak szorongás terén. Amúgy tudd, csak cukrobetegek kaphatják 90%-os támogatottsággal. Tudom, szedtem. Nagyon sokba került. És a Gabapentin is, ami a másik hasonló gyógyszer. Ezek elsősorban neuropátiás gyógyszerek.
2022. júl. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%
Aljasság! Szúrj ki vele és legyél cukorbeteg!
2022. júl. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Próbálj meg megnyugodni és együttműködni az orvosoddal, az általa előírt dózisban folyamatosan szedve a gyógyszereket.


Ő 6+3 évig tanulta azt, amit te néhány google-kereséssel gondolsz leérvelni. Hidd el, ő tudja jobban, csak már elege van a borsó falra hányásából, és inkább egy egyszerűbb érvet hoz.


A soraid alapján egyébként egyáltalán nem a generalizált szorongás, ami először eszembe jut, és egyébként arra sem elsődlegesen ajánlott a gabapentin, sőt.

2022. júl. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nezzetek jobban utana, kulfoldon csomo embernek irjak fel nem cukorbetegeknek, hanem mentalis betegeknek a gabapentint es a pregabalint is.
2022. júl. 12. 16:20
 5/20 A kérdező kommentje:

Voltam terapian, 3 helyen, elkuldtek hogy nem tudnak segiteni mert olyan eset vagyok.


Szedtem mar kb. 6 - 8 fele gyogyszert. Ritalint is. Itt vagyok hogy vagdosom magam es megolom magam hamarosan.

2022. júl. 12. 16:21
 6/20 A kérdező kommentje:

A pszichologusok nem arra jok akik szuicid hajlamuak, mert az nekik tul nagy riziko, presztizs vesztes ha tenyleg meghal az illeto, ha neten fenn van akkor a hirneve is csokken -> kevesebb fizu mert szar ertelekest kap, aztan mennek a rokonok panaszkodni hogy mi a f*szt csinaltal eddig hogy megolte magat.


A maradek 98% meg asitozik mikozben beszelek.


A maradek 1 % meg nagyon kedves rendes, odafigyel, tudatos csak eppen a fold masik vegen el. ja, meg arrol nem is beszelve hogy nem 500 ft os oraberrel dolgozik hanem 30 000.

2022. júl. 12. 16:24
 7/20 A kérdező kommentje:

3


Nem gabapentin hanem pregabalin.


Amugy te mondod hogy ne googlezzak ki hulyeseget, amikor te meg azonnal megallapitod hogy mi meg ki vagyok par mondatbol? Hagyjal mar...

2022. júl. 12. 16:26
 8/20 A kérdező kommentje:

1


lehet neked nem valt be annyira, lehet masnak (nekem) tokra bevalna.

2022. júl. 12. 16:27
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Az ő felelőssége, hogy mit ír fel, és ha ezt veled kapcsolatban nem akarja vállalni bármilyen okból, az szíve joga. Ő felel érte, ha veled valami történik, és oka van annak, hogy ő ezt nem javasolja.


Vagy fordulj máshoz, aki esetleg felírja, vagy - ami még jobb lenne - hallgass az orvosodra, mert nyilván tudja, mit beszél.


Magadat kellene rendbe tenned, és nem gyógyszerekkel, hanem agyban.

2022. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9


Ja ezt mondd magadnak amikor az agyad fordul ellened es kesztet dolgokra.


Meg amikor nem tudsz uralkodni az erzelmeiden, a duhbol jon a siras aztan ujra. Es semmi kontroll.


csak azt ne ird a kovetkezo kommentben hogy menjek meditalni es sportoljak meg egyek zoldseget.


Szerintem fogalmad sincs milyen a mentalis betegseg nemhogy a skizoaffektiv depresszios tipus, sulyos rekurrens unipolaris depresszioval.


Ezen nincs kontroll hiaba pszichologus hiaba isten. HA neked bevaltak orulok neki, gratulalok. De vannak esetek amikor ezek nem segitenek. Ezt neked meg kene ertened.

2022. júl. 12. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!