Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy nem tudom,...

Segitseg kérdése:

Miért van az, hogy nem tudom, hogy mi a valóság és emiatt többször is ellenőrzöm magam?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem, hogy például megnézem legalább ötször, hogy tényleg elküldtem-e azt a messenger üzenetet és ha egyáltalán elküldtem (mert előfordul, hogy nem) jó helyre ment-e. Nem tudom azt sem, hogy megtörténtek-e velem beszélgetések, most is azon gondolkozok, hogy a futár tényleg megkérdezte-e, hogy mi történt a karommal xD és én meg simán elmondtam neki, de nem vagyok biztos abban, hogy ez megtörtént, de az is lehet, hogy nem is kérdezte én meg elmondtam neki, és ezen stresszelek, ilyenek miatt nem tudok elaludni hetek óta. Valaki tudja, hogy ez mitől van és mit csinálhatok ezellen?

2022. júl. 12. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kis füzetke és írod mi van. Füzet legyen zsebbe. Meg toll is kéznél. Ez is egy módszer.
2022. júl. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%
Ennyiből nem tudtam pontosan megállapítani, de egy kis iránymutató. Ha a külvilágot is idegennek, furcsának érzékeled, az a derealizáció. Ha saját magadat érzed idegennek, az a deperszonalizáció. Szorongást sok minden okoz, ilyened biztos van. Ismételt ellenőrzések pedig kényszerbetegség. Azt tudni kell, hogy ezek, és hasonlók, lehetnek külön, de egyszerre több is, szóval mentális cuccokban van átfedés. Pszichiáternek kell elmondani mindent részletesen, ő rutinosabban megállapítja a diagnózist.
2022. júl. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!