Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A biszexualitásnak mik a...

A biszexualitásnak mik a pszichológiai okai?

Figyelt kérdés

Kerestem róla szakirodalmat, de csak annyit találtam, hogy a Borderlineoknál sokkal gyakoribb a biszexuálisok aránya. A biszexualitást régen identitás zavarnak hitték, mára pedig elfogadott lett, de ennek az okára sem találtam szakirodalmat.

A biszexek mindkét nemet szeretik szexuálisan, nincs stabilitásuk, mint a melegeknek, leszbikusoknak, tehát szexuálisan instabilok, mégsem számít identitás zavarnak a biszexualitás. Nem értem a pszichológiai magyarázatát a biszexualitásnak. Tudna valaki ebben a témában szakirodalmat javasolni?


2022. júl. 14. 15:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10-es ha csak az utolsó mondatodból indulok ki: mindegy a neme akiért elhagynak? Szerintem ha egy ff egy nőt egy ff niatt hagy el, (vagy fordítva) az megalázóbb. Egy nőnek sosem lesz pénisze, és egy ffnek sem lesz vaginája, tehát eleve nincs meg a esélyegyenlőség. Lehet neked ez mindegy, szerintem pedig nem.

A másik, hogy igen igaz, egy hetero/meleg/leszbikus embernél is nyilván akad megcsalas, elhagyás, de ezen 3 csoport egyik tagja sem ezzel inditja a kapcsolatot. Viszont egy biszex ha korrekt, el kell mondania azt, hogy a te nemed lehet csak egy ideig lesz jó neki. Nem a személyiséged, hanem a nemed, amiről nem tehetsz hogy az ami, mert úgy születtél.

Úgyhogy szerintem nagyon nem mindegyek ezek a dolgok.

2022. júl. 14. 17:19
 12/15 A kérdező kommentje:
Milyen az, ha nem azért csalnak meg/hagynak el, hogy pl nem vagy elég kedves, udvarias stb, tehát nem a jellemed miatt, hanem azért mert nő/ff vagy, és nincs meg nemileg az a szerved, ami a másiknak időnként kell? Azért azt ne mond, hogy ez nincs semmilyen negatív hatással a biszex társára.
2022. júl. 14. 17:24
 13/15 anonim válasza:
Hatalmas különbség van az identitás és az orientáció között. Nem nevezném döntésképtelenségnek sem, nem te döntöd el, ki vált ki belőled szexuális izgatottságot / romantikus érdeklődést.
2022. júl. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
13-as ok, de ehhez a társa mégis hogy viszonyuljon, hogy ne legyen benne okkal bizonytalanság a másikat illetően?
2022. júl. 24. 21:16
 15/15 anonim válasza:
63%
Miért, ha heteró, akkor már nem csalhatja meg? Megvan az esély rá ha biszex, ha nem. Én nem az orientációt, hanem a lojalitás hiányát okolnám.
2022. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!