Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A biszexualitásnak mik a...

A biszexualitásnak mik a pszichológiai okai?

Figyelt kérdés

Kerestem róla szakirodalmat, de csak annyit találtam, hogy a Borderlineoknál sokkal gyakoribb a biszexuálisok aránya. A biszexualitást régen identitás zavarnak hitték, mára pedig elfogadott lett, de ennek az okára sem találtam szakirodalmat.

A biszexek mindkét nemet szeretik szexuálisan, nincs stabilitásuk, mint a melegeknek, leszbikusoknak, tehát szexuálisan instabilok, mégsem számít identitás zavarnak a biszexualitás. Nem értem a pszichológiai magyarázatát a biszexualitásnak. Tudna valaki ebben a témában szakirodalmat javasolni?


2022. júl. 14. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Pontos szakirodalmat nem tudok, de Google Scholar-t ajánlom, ahol akár külföldi forrásokból is szemezgethetsz.
2022. júl. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ott kerestem, és csak azt találtam, hogy a Borderlineoknál sokkal gyakoribb a biszexualitás. Azt sehogy sem értem, hogy a biszexualitás miért nem tartozik az identitás zavarok körébe. Instabilitás az mindig vmilyen zavarra utal, de a biszexualitást mégsem számítják identitás zavarnak. Szóval sajnos nem találtam erről sehol sem pszichológiai indokot, hogy miért nem identitás zavar.
2022. júl. 14. 16:00
 3/15 A kérdező kommentje:
Meg a biszexualitás hogyhogy nem személyiség zavar? Ma már a legapróbb dolgokra is azt mondják, valamilyen mentális gond, de a biszexualitás mindenből kivételt képez pszichológiailag. Ha már csak az instabilitásból indulok ki, már arra eleve személyiségzavart mond a pszichológia.
2022. júl. 14. 16:03
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Valakinek a szexualitása hogy lehetne személyiségzavar?

“A biszexek mindkét nemet szeretik szexuálisan, nincs stabilitásuk…” - Ezt te találtad ki vagy olvastad valahol?

2022. júl. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha a Borderline személyiségzavarosok közt az instabilitás miatt sokkal gyakoribb a biszexualitás, akkor ha valaki nem borderline, viszont biszex és ez instabilitassal jár szexuálisan, akkor a biszexség miért nem személyiségzavar, hiszen instabil a szexualitás. Tehát?
2022. júl. 14. 16:37
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2022. júl. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Miért nincs? Ha vmiben valaki tartósan váltogatja a hozzáállását, (mindegy miben) az már pszichológiailag döntésképtelen, instabil. Az instabilitás pedig személyiségzavar jele pszichológiailag. Ez a biszexuálisokra teljesen ráillik. Hol találok szakirodalmat arról, hogy miért nem pszichés gond a biszexualitás?
2022. júl. 14. 16:43
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Kezdjük ott, hogy a szexualitás nem pszichés gond. Se a heterok, se a homok, se a biszexek, se senki. Valaki így születik, ez van. Attól, hogy valaki vonzódik ide is meg oda még nem személyiségzavaros. Neki ez egy stabil állapot, hogy ő ilyen, ilyennek született. Kiragadsz egy részt, próbálsz összefüggést találni a két dolog között, de nincs.
2022. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8-as rendben viszont a biszexuális instabilitása másokra is hatással van. Egy biszex nem fog tartósan leragadni egyik nemnél sem. Milyen kapcsolatai lesznek, egy biszex instabilitásának milyen hatasai vannak a párkapcsolatára, a társára nézve, a társában ez mit okoz, és sorolhatnám. Értem én hogy elfogadás. Viszont a biszexek partnereinek a biszex társuk által rájuk gyakorolt hatasairól sincs igazán kutatás.

Plusz ha egy biszex vállalja magát, tehát önazonos, az mégis jobb, mintha titkolná a szexualitását, de a többség titkolja a társuk előtt is. Ha ők nem fogadják el és vállalják saját magukat, másoktól ezt hogyan várják?

Egy biszex mit mond a társának: egy ideig jó leszel, de lehet hogy majd a másik nem is érdekelni fog? Ez milyen hatással van a partnerre? Tehát egy ember instabilitása mindig hatással lesz egy másik emberre. Ezért is számít fokozottan a pszichológiában a stabil személyiség hiánya/megléte. Freud a homoszexualitást/leszbikusságot is vizsgálta. A biszexualitást viszont ő sem tudta igazán hova tenni. Szivesen olvasnék ebben a témában szakirodalmat, de ahogy mondtam, nem találtam. Leszbikusságról, melegségről van szakirodalom. Biszexualitasról pedig én még nem találtam.

2022. júl. 14. 17:06
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell megértened, mint ahogy a 8-as írja, keresel egy összefüggést ami nincs. Méghozzá azért nincs, mert egy ember, mindegy hogy melyik nemhez vonzódik, akkor is nyomás alatt él hogy elhagyja valaki másért. "Egy biszex mit mond a társának: egy ideig jó leszel, de lehet hogy majd a másik nem is érdekelni fog? Ez milyen hatással van a partnerre?" Ugyanolyan nyomás mint a heteróknál vagy a leszbikusoknál. Semmivel több sem kevesebb. Hiszen ha engem nő létemre a barátom elhagyott egy másik nőért, hát elhagytak egy másik személyért. Szar nekem.

Ha leszbikus vagyok, és a csajom elhagyott egy másik nőért, hát elhagytak. Szar nekem.

Ha én nőként egy biszex férfival vagyok együtt és ő elhagy engem egy nőért VAGY férfiért, hát elhagytak. Szar nekem.


Ebben nincs változás hiszen mindegyik esetben elhagynak valakiért. Egy másik személyért. A személy neme akiért elhagytak édes mindegy.

2022. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!