Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zavaró ha valaki terhel a...

Zavaró ha valaki terhel a problémáival?

Figyelt kérdés
Gondolom az és én amikor öngyilkosságon gondolkozok mindig írok valakinek hogy elmondjam, baj van de már biztos zavaró lehet és próbálok nem beszélni a problémáimról de egyszerűen egyedül nem megy, félek hogy feladom.

2022. júl. 17. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Irj privibe ha tudok segitek

Nekem is sok problemam van de valahogy tul kell tenni magad rajta,nem megoldas az ongyilkossag

2022. júl. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező: szerintem szakembert keress fel a problémáiddal, az emberek egy idő után nem bírják, vagy a felelősségtől riadnak meg (teljesenjogosan, mert laikusok) ha valaki ilyen krízisben van.
2022. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Én azt tapasztaltam, hogy nem tudnak vele mit kezdeni. Egyszerűen nem tudják mit mondjanak rá.


Persze, van aki megpróbálja elmagyarázni, hogy miért érdemes folytatni, de sok logika nincs benne, inkább csak találgatás.


A lelkisegélyesek meghallgatnak, de kb ennyi. Én pár nap után a abbahagytam a velük való beszélgetést, mert egyszerűen azt éreztem, hogy minél hamarabb meg akarnak szabadulni tőlem.


A pszichológus az édes vegyes.

Van akinek segít, de a környezetemben lévőknek nem segített. Van aki a klínikai szakpszichológusra esküszik, mert a többi "csak bölcsész", van aki a pszichiáterre, mert az az igazi orvos.


A helyzet az, hogy a pszichológus iszonyatosan drága, és zsákba macska. A fél ország pszichológusait ki kell próbálni, hogy találj valakit, aki talán segíthet.


Nem tudom kinek van ennyi pénze és ideje...

2022. júl. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, van olyan ember az életemben, aki ennyire fontos. De ha ez rendszeres, akkor tényleg megterhelő a hallgató félnek. Ha valaki ilyen krízisben lenne a családban, szerintem felosztanánk a "telefonügyeletet" egymás között. Nehéz ügy, ha nem áll rendelkezésre szerető család, bármilyen okból.
2022. júl. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ami még fontos: nem mindegy, hogy azt látnám, tesz magáért az illető, vagy nem. Nyilván előbbi esetben én is szívesebben teszek bele pluszt. Ideális ezt konkrétan, számszerűen meg is beszélni, hogy mit várok. Pszichológus, önfejlesztő könyv, akármi.
2022. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!