Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes pszichológusok nem képesek felismerni a problémáimat?

Figyelt kérdés

Nagyon sok pszichológusnál voltam különböző koromban.


1. 8 éves lehettem, mikor a testvérem elment örökre, és ekkor szüleim elküldött egy gyerek pszichológushoz, amolyan megfigyelés céljából, hogy van-e valamilyen változás bennem, amióta nincs itt a testvérem. - nem talált semmi különöset, azt mondta, hogy minden rendben van velem.


2.Újra elmentem ugyanahhoz a gyerek pszichológushoz, azért, mert nagyon szokatlan volt a viselkedésem, otthon állandóan voltak veszekedések, ordibálások, szüleim el is váltak... ugyanazt mondta, hogy nincs semmi bajom.


3. A sulipszichológusom felfigyelt arra, hogy egyre másabb lettem, viselkedés szempontjából, sokkal felnőttesebben viselkedtem 14 évesen. És csak a tanárokkal voltam hajlandó kommunikálni, a barátaimmal nem nagyon, csak a társaságukat töltöttem ki. Nyirkos volt a kezem, egyre többször akartam sírni, depressziós arcot mutattam mindenkinek, egyre kevesebbet ettem (meg is látszott, csúfoltak is emiatt), ideges voltam állandóan, és könnyebben elvesztettem az önuralmamat. és elkezdtem járni sulipszichológushoz 1 évig, majd mikor eljött a nyár, mondta anyumnak, hogy "én" nincs jól. ezzel elküldött a pszichológusomhoz (akihez 8 évesen is voltam)


4. elkezdtem járni hozzá 4-5 alkalomra, és mondta, hogy nincs semmi bajom. WTF?


5. Újra elkezdődött az iskola, 8. osztályos voltam. Na itt végképpen megváltoztam, totálisan felnőttként viselkedtem, nehezen tudtam kommunikálni másokkal, egyre gyorsabban beszéltem, még én magam se értettem időnként, hogy mit mondok. Végig jártam sulipszichológushoz, és a végén valamennyivel jobban lettem. De újra depressziós lettem, hogy ott kellett hagynom a szeretett embereimet, tanáraimat, barátaimat.


6. 9.-10.-ben sokszor elszakadt a cérna bennem, a sok stressz felgyülemlett bennem, minden héten legalább egyszer sírtam, folyamatosan tanultam (rákattantam, mert csak így tudtam elfoglalni magam), barátokat nem szereztem, mert elzárkóztam a többiektől. 11.-ben az egyik tanárom elküldött sulipszichológushoz, akihez 6 alkalom helyett végig jártam az egész évet, és a végén mondta: Én nem találtam benned semmilyen furcsaságot, nincs veled semmi baj. -.-


7. Házi orvosom felhívott azzal, hogy a kitöltött önértékelési papír eredménye azt mutatta ki, hogy depressziós vagyok, és hogy keresnem kell egy pszichológust.


Miért nem látják bennem a pszichológusok a problémáimat? Mert én is tisztában vagyok vele, hogy sérült vagyok és teljesen más, mint a többiek, és sokszor depressziós, egyhangú életet élek. Lehet az is befolyásolt, hogy nem mutattam ki magam nekik? Sokszor eltitkoltam dolgokat, mert nem mertem beszélni velük erről-arról...



2022. júl. 2. 18:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Volt egy pszichés gondokkal küszködő ismerősöm, aki vagy 9 pszichiáternél járt, de mindtől más-más diagnózist kapott, a legutolsó azt mondta, magának semmi baja, pedig akkor az öngyilkosság határán járt. Szerintem ezek a szakemberek sokan kóklerek, és egyszerűen nem érdeklődnek a kuncsaftjaik iránt, csak a pénzre néznek.
2022. júl. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy határeset vagy. Nem kell, hogy mindenbe belemagyarázzuk, hogy bajt jelent, vannak emberek, akik egyszerűen zárkózottak vagy más társaságban jobban feltalálnák magukat, melankolikus a temperamentumuk.
2022. júl. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
Mert csak a betanult módszereket tudják és nem képesek kreatívan megoldani az egyéni bajokat - főleg azért, mivel azt csak az egyén maga tudná, hiszen senki sem dolgozhat a másikon maga helyett.
2022. júl. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%
A pszichológus nem orvos, bölcsész karon tanítják őket a rendezvényszervezőkkel meg a könyvtárosokkal. Ha komoly problémád van akkor irány a pszichiátria.
2022. júl. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
Ja, aztán a pszichiátrián majd jól teletömnek gyógyszerekkel, ami még jobban árt, de legalább addig sem lesz tudomásod a többi problémádról....
2022. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

5

Ez nettó baromság, a pszichiátrián nem őrjöngő bolondok vannak akiket begyógyszereznek. Akinek mentális gondja van ott kap terápiát, ha kell gyógyszert. Fogjuk már fel, hogy ezeket a szedett-vedett bölcsész pszichológusok nem szakemberek. Aki segíteni tud az ott kezdődik, hogy klinikai szakpszichológus, az meg nem a műkörmös prünytyőke aki 10 ezerért óránként a telefonját nyomkodja meg a hajával babrál.

2022. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%
6: senki sem állította az ellenkezőjét! De az tény, hogy mindent gyógyszerrel akarnak megoldani és szerintem az nem megoldás, sőt !
2022. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

7

Ez azért nagyon nem igaz még az állami pszichiátriákon sem magánban meg pláne.

2022. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező: sajnos azért, mert előfordul hogy az ember sorozatosan rossz szakembereket fog ki, olyanokat, akik nem értenek a szakmájukhoz.

Pszichoterapeuta jobban tudna segíteni.

Ez az én véleményem és nagyon sajnálom hogy ilyen kudarcélmények értek.

2022. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

"6: senki sem állította az ellenkezőjét! De az tény, hogy mindent gyógyszerrel akarnak megoldani és szerintem az nem megoldás, sőt !"


Klinikai szakpszichológus (sem) írhat gyógyszert. Pszichoterapeuta sem.

A #6. hozzászóló nem állította azt, hogy gyógyszerrel kell megoldani a problémákat.

2022. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!