Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kvetapin (Seroquel, Kventiax,...

Kvetapin (Seroquel, Kventiax, Ketilept) titeket is álmosít?

Figyelt kérdés

Tapasztalatmegosztást szeretnèk kérni azoktól, akik kvetiapin hatóanyagtartalmú gyógyszert szednek vagy szedtek


Mennyire álmosított? Ez idővel enyhült? Mennyi idő alatt?


Retardot vagy simát szedtek?


Bipol kevertben vagyok. Mást is szedek rá, ezért enyhe tüneteim vannak. Kventiaxot most kezdtem èletemben sokadjára szedni.


Régebben depisen:


25 mg is erősen altatott. 200 mg retardot próbáltak beállítani megelőzésképpen kevertre és depire, de 2 hét utan is 10-14 órát aludtam. Ekkor feladtam.


Előtte is voltak próbálkozások.


Most meglepődve tapasztaltam, hogy nem üt le annyira. 25 mg alváshoz sem volt elég. Orvosom szerint a pörgés miatt. Szerinte olyan is lehet, hogy ami most elég/nem sok, az epizód lezajlása után sok lesz, újra jól lecsap. Ekkor lehet csökkenteni vagy elvenni.


Éjjelente 5-8 ébredésem volt. 12 órát kellett alvásra szánni, hogy 7-8 órám meglegyen. Erre kaptam.


Orvosom rám bízta a jó adag eltalàlását. Azt mondta, hogy addig emelgessem, míg elérem az átaltató, de nem túlaltató adagot.


Most kb 100 mg kell ahhoz, hogy ne legyenek ébredések. Picit túlaltat. 8-10 óra alvás kell. Kisebb adaggal éjszaka felébredek. Emiatt jobb a 100 mg. Tökèletes adag nincs.


Csökkenhet 2-4 hét alatt az álmosító, túlaltató hatása?


Simát szedek, azért hogy ne nyúljon át nappalra a hatása. Àllítólag retardnál jobban kialakul a szedáció tolerancia.


Szedtek mellé más gyógyszert?


Az alapgyógyszerem a Lamolep és a sok, hosszú és gyakran közepes vagy mély depresszió miatt (ősszel és télen) az Elontril is kezd azzá válni. Félnek elvenni még kevertben is.


Most Kventiaxot, Lamolepet, Elontrilt, Pregabalint és Frontint szedek. Ataraxot szükség esetén.


Frontint fokozatosan csökkentem, végül elhagyom.



2022. júl. 19. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Én szedtem Kventiaxot 600mg ot, most Quetapine-t szedek 250mg de ez nem álmosít.Mellette Amitrex és Rivotril.

Kventiax kiütött rendesen

2022. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kventiaxnak és a Quetiapinnak ugyanaz a hatóanyaga. Kvetiapin vagy máshogy írva quetispin mindkettőnek.


Nem azért ütött ki a Kventiax mert 600 mg volt éd a másik azért nem mert jóval kisebb adag?


Ezek retard tabletták vagy simák?


Mire szeded?

2022. júl. 19. 11:06
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Kventiaxból kissebb dózis is fejbe vágott hiába ugyan az a hatóanyaga.

Sima tabletták voltak.

Skizofréniára szedem, 250mg Quetapine, 600mg Amitrex 1,5 mg rivotril.

2022. júl. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy hiába hatóanyag azonos, nem egyforma.


Az álmosság csökkent a kezdetihez képest? Ha igen, mennyi idő után?

2022. júl. 19. 14:04
 5/8 anonim ***** válasza:
12%

Csak 1 hétig szedtem kventiaxot emiatt szóval nem tudom, rögtön váltottam.

Most amilyen gyógyszereket szedek amit leírtam, egyik sem szedál

2022. júl. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12%

Sima kvetiapin altat. 25-50-75-100-125-150 mg, így lett emelve. Most itt tartunk. Abszolút nem szedál. Alszom kb. 6-7-8 órát. Utána frissen kipattanok az ágyból.


Retard kvetiapint szedtem évekig, 100-200-300-400 mg. Nemhogy nem altatott, semmit nem csinált (ergo nem is szedált). Fos sz.r volt nekem a retard.

2022. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem a retard azért nem jó, mert lassan altat el, átnyúlik másnapra a hatása.


200 mg retarddal este 9-es elalvással délután 2-ig aludtam...


100 mg Kventivel eddig fel tudtam kelni.

2022. júl. 19. 16:23
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem értem ki és miért pontozott le titeket!


Nekem hasznosak voltak a válaszok!


Meglepően tapasztalom, hogy ami eddig annyira szétcsapott, hogy nem tudtam kitartani mellette, az most még kevés is alváshoz.


Sima Kventiax jól elaltat. De nem altat át, se 100 mg, se 150 mg. Kb 3-4 óra múlva felébredek és órák múlva alszok visssźa, aztán 60-90 percenkènt ébredek.


Orvosom sima és retard kombinációját ajánlotta. Mivel a 100 mg elaltatott, simából marad annyi. Amellé próbálok 50 mg, ha nem hat, 100 mg retardot. Hátha az átaltat, nappalra is átnyúlik esetleg valamennyi nyugtató hatás. Ez jó lenne mert Frontin megvonási tünetem is van, az is nehezíti az alvást.

2022. júl. 23. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!