Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes szednem a kvetiapint?...

Érdemes szednem a kvetiapint? (Seroquel, Kventiax, Ketilept, stb. ) Részletek lent.

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetbe kerültem. A depresszióm, a szorongásom és az agórafóbiám annyira súlyos lett, hogy a lakást sem hagytam el hetekig. Zabálással próbáltam egy kis örömöt csempészni a kilátástalan életembe, sikerült is iszonyatosan meghízni.


Most elkezdtem egy diétás programot (dietetikus állította össze) és nagyon komolyan le akarok fogyni.


Viszont a mentális betegségemre muszáj kvetiapint szednem különben megőrülök, vagy diliházba vagy börtönbe kerülök.

(hallom ahogy ver a szívem, dührohamok, öngyilkossági gondolatok jönnek rám a semmiből, paranoiás vagyok és enyhe pszichózist is megállapítottak, egyszer kétszer hallucináltam is, és nem tudok Ketilept nélkül aludni szinte egyáltalán).


Viszont a kvetiapin nagyon hízlal. Szóval az egyetlen dolog (a fogyás) ami motivál még ebben a súlyos betegségben, az ellehetetlenül ha szedem a gyógyszert.


Ti mit tennétek a helyemben? Ne aludjak, legyenek téveszméim, stb és fogyjak, vagy aludjak mint a tej, legyen rendben a kedélyállapotom, hízzak mint a disznó és veszítsem az utolsó dolgot is amiben hinni tudok, és amiért tenni tudok?


Teljes patthelyzetnek érzem.



2016. febr. 6. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szedd a gyógyszert és diétázz! Azért mert mellékhatásként feltüntetik, nem biztos, hogy te is hízni fogsz a gyógyszertől.
2016. febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
48%
A Kventiaxal csak nagyon csinnyán bánjon, ez egy roppant erős antipszichotikum! Meg próbálhatja szedni úgyan, de van ebből kiméletesebb készítmény is. Sajnos volt már hozzá szerencsém nekim is, akkor éppen ebédelni készültem és azelőtt vettem be egy felet belőle csak. Majd konkrétan alig tíz perc nem telt bele és az asztalnál aludtam el úgy hogy fojt a nyálam tőle..! De egy másik példát is tudok mondani, ott egy ismerős szedte ezt, és még a gyereket is elakárták tőle vinni olyan szinten nem tudta ellátni magát... Tehát én ezt senkinek sem kívánnám! Inkább beszéljen a kezelőjével, írassa át a készítményt, és ez csak egy jó tanács! Altatónak pedig nagyon jó a Gerodorm, vagy az Andante. Erős gyógyszereket szed, ne keljen ehhez még a Kventiax is. Ebből egyenes út vezet az elbutulás, demencia felé.
2016. febr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az nem zavar. Szívesen leszek egy nyálcsorgató zombi, csak ne legyek kövér.


Tudom, hogy a kvetiapin nagyon erős, de nagyon erős a mentális betegségem is. Nem mondok példákat, mert nem akarom magam cinkelni, higgye el, kell(ene) ide a gyógyszer. (Terápia mellett természetesen, amire járok.).


Egyelőre úgy döntöttem nem szedem (egész szépen érezni a ruháimon, hogy kezdek fogyni) így viszont épp ma lesz három napja, hogy egy szemhunyást nem aludtam, egész éjszaka remegek, tele vagyok kényszergondolatokkal, téveszmékkel, rángatóznak a végtagjaim a lelki fájdalomtól.

2016. febr. 7. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
A hozzáállásod miatt nem igen értem a kérdésed létjogosultságát. úgyis csak a súlyod számít, aminek meg ellensége a gyógyszer, ezért úgy sem akarod szedni. Amugy elvileg nem maga a gyógyszer hízlal általában, hanem a feleslegben bevitt kalória. Diétázz, és mozogj, szedd a gyógyszert, ha gyengébb használ, akkor azt. Előbb utóbb bedugnak a diliháza, ahol úgyis belédnyomják, amit szükségesnek ítélnek. Nem ésszerűbb ezt megelőzni? Szerintem nagyon is. De a te életed, re döntésed...
2016. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-es, a legnagyobb tisztelettel megkérlek, hogy csak megfelelő információk birtokában nyilváníts véleményt.


Nem a túlzott kalóriabevitel számít, a kvetiapin (a Ketilept, Kventiax, Seroquel és még ki tudja milyen neveken árulják) lelassítja az anyagcserét, és segíti a zsírsejteket beépülni a szervezetbe, tehát hízlal akkor is ha párolt répát eszem csirkemellel. (Egyébként ilyesmiket eszem, pfúj :D )

2016. febr. 25. 21:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy nagyon sok igazságot is írtál!
2016. febr. 25. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett veled azóta?
2022. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!