Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért olyan nagy baj ha...

Miért olyan nagy baj ha valaki skizofrén?

Figyelt kérdés
2022. júl. 19. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Téged nem zavarna,ha olyan dolgokat cselekednél amiről egyáltalán nem is tudsz,és csak később eszmélnél rá hogy miket csináltál,amikor elmesélik neked,és ezek a cselekvések távol állnának a te igazi személyiségedtől?Engem pl. nagyon-nagyon idegesítene.
2022. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Nincs kedvem elvagatni a torkom mert azt hiszi ellenség vagyok. Kipróbáltam.
2022. júl. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Első, nézz utána, mi az a skizofrénia! Nagyon nem vagy képben.


Kérdező, azért van ennyire stigmatizálva ez a betegség, mert a legtöbb embernek olyan téves sztereotípiái vannak róla, mint az első válaszolónak :(

2022. júl. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Mert fejben nem a valóságban élnek, viszont a tetteik nagyon is valóságosak. Minden szakmai ajánlás szerint a skizofréneknek állapotuktól függetlenül jár az antipszichotikum, hogy ne jelentsenek veszélyt a környezetükre. Aztán vagy beveszik, vagy nem...
2022. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Az egyik szomszédomat azért zavarta a férje szkizofréniája, mert megpróbálta megölni álmában. Persze sokfélék az ilyen betegek, a többségük nem veszélyes, de a tájékozatlan átlagembert nem okolhatod azért, mert úgy van vele, jobb félni, mint megijedni.
2022. júl. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

3: mi a kifogásod a többiek válaszával???? Tök kézenfekvő példákat írtak!

Senki nem mondja, hogy MINDEN skizofrén ilyen, de nagyon szélsőséges tünetek is előfordulhatnak. És igen, Ön- és közveszélyesek is lehetnek.

Ezek NEM téves sztereotípiák...


Elég közelről van "szerencsém" látni konkrét eseteket.

2022. júl. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre hogy általában az emberek félnek attól aki skizofrén.Mert vannak sokan akiknek nincs betegségtudatuk,és nem szedik a gyógyszereket.így veszélyessé válhatnak(mondom ezt úgy,hogy skizofrén gyanús vagyok és vizsgálatokra fogok járni,bár nem hiszem hogy az lennék,hisz én tudok róla)
2022. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos a skizofrén betegek (is) válhatnak ön- és közveszélyessé a betegségük miatt. Sok esetben a betegeknek is rengeteg szenvedést okoz az állapotuk. Nagyon rossz lehet rendszeresen hallucinálni és a betegségre szedett gyógyszereknek is nagyon sok mellékhatásuk van.
2022. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!