Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez skizofrénia?

Ez skizofrénia?

Figyelt kérdés
Most nagyon félek. Most olvastam arról hogy mik lehetnek a tünetei, és nekem volt egy olyan időszakom amikor nagyon negatív voltam, a gondolataim elidegenedtek, teljesen elzárkóztam a világtól, bent ültem a sötét szobámban, kizártam a szüleimet, velük nagyon rosszul bántam, pedig anyám tényleg jó volt hozzám, nem érdemelte volna, teljesen úgy tűnt mintha megszűnt volna az egész világ létezése, és a szobámon kívül nem lett volna más, csak a kihalt világ. Olyan voltam mint akit démon szállt meg, nem voltam önmagam, mindent és mindenkit gyűlöltem, állandóan a halálon gondolkodtam, öngyilkosságon, semmi nem tűnt valóságosnak, nem értettem semmit és nem tudtam szabadulni ezektől az érzésektől, úgy gondoltam hogy az öngyilkosság lenne az egyetlen megoldás. Mindent sötéten láttam, de már nem normális módon, én tudom hogy akkoriban félrebeszéltem is, anyámat megijesztettem ezekkel. Nem is tudom elmondani pontosan mit éreztem akkor, nem voltak konkrét hallucinációim, de valami nagyon nem volt rendben velem, olyan volt mintha egy teljesen más dimenzióban éltem volna, nem értettem senkinek a reakcióját dolgokra, nem értettem semmit, teljesen úgy éreztem mintha be lennék zárva a fejembe, valami sötét, ködös helyre ahonnan nem tudok kijutni. Ezek közel sem írják le azt amit éreztem, nem is tudom megfogalmazni, nagyon furcsa volt.

2022. júl. 6. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez még csak nem is hasonlít a skizofréniához, de fel nem foghatom, hogy mért nem mentél orvoshoz, ha bajod volt. Mint ahogy azt se, hogy ez most mért került elő, ha a leírásod a múltra vonatkozik.
2022. júl. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ember elzárkózik a külvilágtól, befelé fordul, csak a belső ingereire figyel, akkor kerülhet ilyen "transzállapotba".
2022. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Sok dolog okoztat ilyet, de ha el akarod kerülni a skizofréniát egyél omega 3 olajat
2022. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Skizofréniából gyógyszer nélkül nincs javulás, csak feltűnő romlás.
2022. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sem skizofrénia, de a tippemet nem írom le, mert nem itt kell diganisztizáltatnod magad. Mindenképp járj utána, még ha sajnos nem is könnyű.
2022. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De hasonlít a skizofréniára, mert rám ezek közül rengeteg igaz volt akkoriban.


Téveszmék: általában az én-re vonatkozó, megingathatatlan téves gondolatok, ami nem magyarázható a kulturális-környezeti hatásokkal. Esetenként idővel egyre jobban kidolgozottá válhatnak, és téveszmerendszerek jöhetnek létre. Tartalmukat tekintve lehetnek üldöztetéses, vonatkoztatásos; vallásos ; nagyzásos; bűnösségi; hipochondriás; nihilisztikus; féltékenységi stb. A gondolatelvonás, gondolatbeültetés, gondolatsugárzás, a saját gondolatok elidegenedése (a személy külsőnek érzi azokat) tipikusan szkizofréniában észlelhető tünetek.

Bizarr/dezorganiozált viselkedés: Különös, összerendezetlen magatartás illetve beszéd. Előfordulhat pl. mozgásos nyugtalanság vagy gátoltság, illetve negativizmus, amikor a beteg megszakítja, visszautasítja környezetével a kapcsolatot, nem beszél, mozog, táplálkozik, stb.

A szkizofrénia negatív tünetei közé tartozik például:


Érzelmi élet elszegényedése: az érzelmek eltompulása, kiüresedettség-érzés.


Motiváció csökkenése/hiánya: a tervező- és kivitelező képesség csökkenése. Az ambivalencia áttevődhet az akarati életre is, ami az elhatározásokat, döntéseket ellehetetleníti, mindez társul a késztetések csökkenésével.


Szociális élet: bizalmatlanság, eltávolodás a külvilágtól, és a saját, belső világba való visszavonulás, ami egyrészt a többi tünet következménye, másrészt annak is köszönhető, hogy a környezet reakciói a tünetekre általában negatívak.

Emellett a betegség kognitív tünetei is ismertek, ilyenek például a koncentráció- vagy figyelemzavar, memóriazavarok, végrehajtó funkciók zavara.

2022. júl. 6. 13:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem a lényegi tünetek, ez csak a körítés, következmény, bármilyen mentális betegségnél előfordulhatnak. Ami a skizofréniát skizofréniává teszi, azok a képi és hangi hallucinációk.
2022. júl. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Menj el orvoshoz, ez a lényeg. Ő majd megmondja, hogy mi a gond.
2022. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem skizofrénia.
2022. júl. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na megálmodtam hogy skizofrén vagyok és hallucináltam, azt hiszem életemben nem álmodtam még rosszabbat
2022. júl. 7. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!