Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lehet valakiből...

Szerintetek lehet valakiből jó pszichológus ha történetesen megjárta a poklok poklát de fel tudott emelkedni a problémákon?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet,csak nehogy beleélje magát a beteget problémáiba.Gondolj bele egy hipochonder sem lenne jó dokinak,hiszen amiről a beteg panaszkodna az neki is tuti jelentkezne.
2010. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Csernus Imre kábszerezett és most mégis segít az embereken.

Ha ténylegesen átestél ezeken lehet garancia arra h jó pszichológus legyen belőled.

2010. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
"Aki dudás akar lenni,pokolra kell annak menni,ott kell annak megtanulni,hogyan kell a dudát fújni"
2010. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Sőt, úgy gondolom, a tankönyvek magukban nem is elegek ahhoz hogy valóban megfelelő segítséget tudjon nyújtani a pszihológus a páciensének. Szerintem valóban jó tanácsot úgy lehet adni, ha a tanácsot adó embernek is van vagy volt problémája.

A pszichiáterekre is azt mondják,. hogy egy kicsit ők is pszichiátriai esetek.

2010. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha valóban teljes mértékben "kigyógyult" a problémájából, ő lehet a legjobb szakember, aki segíteni tud hasonló helyzetben lévőknek.
2010. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csernus doki hívő vagyok, de tényszerűen.....:

"Azt állítja magáról, hogy kábítószeres volt, ezért tud ő olyan nagy segítsége lenni leszokni vágyó drogfüggő fiataloknak.

Valójában erre még

soha

semmi

bizonyíték nem volt.

Valószínű, hogy Csernus soha nem nyúlt a heroinhoz és a csak a kemény doki imidzsét túrbózza ezekkel a kijelentésekkel."

2010. szept. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szerintem az ilyen emberekből lehet a legjobb pszichológus!!!!
2010. szept. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg kijön belőle akkor igen, de az már gyanús, amikor sok lelkibeteg pszichológus akar lenni.

Egy ilyen ember talán sokkal többet tud ártani, mint más.

2010. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés.

Én mindig úgy voltam vele, hogy menekültem azoktól a pszichiáterektől/pszichológusoktól, akik mondjuk úgy töröttek. (Törött alatt értem most, hogy sok durva dolgon mentek keresztül, sok lelki trauma stb. Tehát volt olyan fejezet az életükben amikor nekik is orvosra lett volna szükségük)

Arra gondoltam, nem lenne szerencsés ha "betegen" egy ilyen emberhez fordulnék.


Aztán rájöttem, hogy a tökéletes körülmények között felnőtt és csak könyvből tanult emberek sosem fogják megérteni ezt. Magyaráznak, de minek, amikor az egészet nem fogják fel.


Épp a múltkor olvastam egy pszichológus válaszát, amiben leírta, hogy neki is voltak problémái. Tudni kell, hogy én mindig azt hittem ő a legkiegyensúlyozottabb ember a földön, sosem gondoltam volna róla ilyesmit. Na, ekkor jöttem rá, hogy talán ez nem is akkora probléma.


Belegondolva jó lehet, ha az orvos megérti a betegét, mert maga is keresztül ment a dolgokon, akkor jobban tud tanácsod adni abban a dologban.

VIszont ugyanakkor ott van az, hogy mennyire szilárd annak az orvosnak a személyisége, mert ott nem lehet visszaesni és szétesni kicsit, neked harmonikus személyiségnek kell lenned, főleg mert felelős vagy a pácienseidért is.


Én pl rengeteg dolgon átmentem, és sokak szerint nagyon jó pszichológus lennék. Ennek ellenére mégsem akarok az lenni, mert nyomot hagyott bennem ez a sok rossz. Azt pedig nem tehetném meg, hogy gondolok egyet és mindenkit lerázok, mert a saját lelkemet akarom meggyógyítani.


Röviden: 50-50%.

2010. szept. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Exheroinos ismeröseimtől úgy tudom, Csernus soha nem drogozott, és másoktól is hallottam.

Lehet egyszer kipróbálta és azóta ez a fixa ideálja!

2010. szept. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!