Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha pszichológus bebizonyítja,...

Ha pszichológus bebizonyítja, hogy a külsőm miatt vagyok depressziós, kaphatok támogatást plasztikai műtétre?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 22:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt rá példa, hogy valaki ilyenért kapott támogatást, de az elég egyedi eset. Arra nem kaphatsz pl. mert szerinted csúnya az orrod, vagy hasonló. mit akarsz megváltoztatni magadon?
2011. nov. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahhoz minimum torznak kell lenned... A pszichológus inkább segít elfogadni magad (szerintem).
2011. nov. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Pont az orromat. Borzalmas, és párkapcsolatom sem volt miatta, pedig 22 vagyok. Minden férfit aki közeledne (nem volt belőlük sok), elzavarok. Így nem akarok sem pasizni, és emberek közt is feszélyezve érzem magam. Nagyon ritkán szoktam mosolyogni, akkor is takarom az arcomat (amikor mosolygok, akkor az orrom nagyon "széthúzódik", több, mint 4 centisre, hatalmas).
2011. nov. 1. 22:52
 4/15 anonim ***** válasza:

Sajnos ez már nem működik :(


Régen így volt,pl a transzszexuálisoknál...ma már megvonták ezt a támogatást én úgy tudom.


Olyanok kapnak támogatást műtétre csak,akik szülés után vannak és háziorvossal tudják bizonyítani,hogy szülés előtt és után milyenek voltak(pl minimum 30kg fogyás kell hozzá azt hiszem bizonyítottan),és persze a mostani állapot,az hogy kötényhasuk van...


Szóval ha a melleddel,vagy az arcoddal nem vagy megelégedve,akkor nem valószínű,hogy kapni fogsz,hiába a pszichológus...

2011. nov. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
:(
2011. nov. 1. 22:52
 6/15 A kérdező kommentje:
Már elkezdtem gyűjtögetni, de a 45.000 fizumból nem jön össze semmi szinte... 20-30 euró max hónap végéig, amit félre tudok tenni, pedig igazán nem vagyok költekezős..
2011. nov. 1. 22:54
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A válaszodban a megoldás. Te taszítod el a viselkedéseddel a férfiakat, nem az orrod. Nem hiszem el, hogy olyan borzalmas orrod lenne. Sok furcsa orrú lányt látok a párjukkal az utcán, önbizalmuk van. Mi a különbség köztük és közted? pont az: az önbizalom. Őket nem érdekli, h nem tökéletesek. Senki sem az! Ha valaki, hát én megérthetlek. Én kövér vagyok, az orrom sem tetszett sosem többek közt, mert turcsi, mint egy malacnak, gondolhatod, egy kövér lánynak milyen jól áll. :D Mivel voltam durvábban is kövér, tiszta striás a bőröm, a hasamon nagyon csúnya. Évekig gyötrődtem miatta, ha egyszer lenne is olyan srác, akinek tetszem ducin, biztosan elhányná magát, ha látna ruha nélkül ilyen csíkokkal a testemen. És megismertem egy srácot, aki előtt le mertem vetkőzni. És neki tetszettem úgy, ahogy voltam. Ma az élettársam. Hidd el, ez olyan elhanyagolható probléma nálad, csak nem szabad, hogy elhitesd magaddal, hogy az orrod miatt vagy sikertelen a szerelemben!
2011. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

Ha ennyire megakarnád műteni,miért nem kezdesz el pénzt gyűjteni????

Munka?


Én is gyűjtöm már jó ideje mellműtétre,és még kb 3év mire meg lesz...(de addigra már szülni is szeretnék)...(ja és én 12 éves korom óta akarom megműttetni a mellem,és dupla ennyi idős vagyok!).S én már számtalan kapcsolaton túl vagyok.Igazából rossz megjegyzést még nem kaptam a mellemre,a több mint 10 év alatt,meg egyre jobban elfogadtam,sőt már meg is szerettem a melleimet.Most már inkább csak azért műttetném meg,mert tudom,hogy szülés után mégrondább lesz,szóval amolyan elővigyázatosságból.

Ha most lenne lóvém,akkor se most műttetném meg,mert több száz fotó körül,csak egyet találtam,ami igazán tetszene formára és mindenhogy...Szóval nehéz kérdés nekem is...



Őszintén nem is tudom mit mondjak.

Mondhatnám azt,hogy tényleg jobb ha nincs párod,mert mindent elrontanál azzal,hogy sz*rba vagy önmagaddal és utálod a tested.(biztos volna pedig olyan férfi,akinek tetszenél,és még az orrod is imádná!!!!!).

De.Egy orr nem lehet akadály.Gondolj bele...Te elzavarnál valakit csak azért,mert nem piszeorra van?Különben meg állati sármos,férfias,gáláns,gavallér,tenyerén hordos és imád téged szőröstül-bőröstül..

Nem kellene ennyire szégyelni magadat.Százmilliók élnek kis mellel,görbe lábbal,nagy elálló fülekkel,kopaszodva is,mégis jól érzik magukat a bőrükbe.

Szerintem kicsit szedd össze magad lelkiekben.Miért fosztanád meg magad szerelemtől,az ismerkedéstől,a randizástól? Fogd fel úgy a dolgot,hogy ha lesz pénzed,majd akkor úgyis megműtteted,de addig nem kellene apáca zárdába vonulnod.


Amúgy gyors pénzkereséshez tipp: menj ki külföldre pincérnek hajóra dolgozni.Pár hónap alatt meg lesz a lóvé az új orrodra.(legalább valami jóhírű orvost tudsz választani).


Remélem hasznos volt a válasz!

2011. nov. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi neked is utolsó, meg mindenkinek.

Gyűjtögetek, írtam fentebb, csak nehezen gyűlik mert kicsi a fizum.. Gondolkodtam hajón, két barátom is kinn van, jól keresnek, 4-6 hónaponta hazajárnak. Csak nekem most van főiskola is, levelező tagozaton vagyok. Így amig be nem fejezem (még 3 szemeszter ha minden jól megy), addig nem tudok hajóra sem kimenni, sem másik munkát vállalni, max olyat, amihez nem vagyok annyira kötve mint a mostanihoz. Gondolkodtam belefogni a körmözésbe, megy a rajz, itt jobban meg tudnám magamnak szabni a munka-és szabadidőt-a sulihoz igazítva.

2011. nov. 1. 23:08
 10/15 A kérdező kommentje:
Kól a mellem is kicsi, meg alacsony is vagyok, annak még hibáim, de annyira nem tudnak zavarni, hogy depis legyek tőlük. Az orrom meg olyan dolog, akit az ég adta világon semmivel nem tudok megváltoztatni, ez a bajom. Hogy tehetetlen vagyok. Plötyi voltam, hát tornáztam. Alacsony vagyok, megtanultam előnyösen öltözködni a magasságomhoz igazítva-meg ott a magassarkú is ha kell. Heges arcomat púderrel fedem. Szóval megvannak a módszerek a hibák eltűntetésére, de az orrom pont az arcom közepén van, sehogy sem lehet elrejteni.
2011. nov. 1. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!