Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitől lehet?

Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Néha látom saját magamat, magam előtt teljesen. Gyakran szoktam látni olyan dolgokat amik nincsenek is ott. Van olyan hogy néha azt hallom hogy a szüleim szólnak és amikor válaszolok van hogy azt mondják hogy ők nem is szóltak. A valóság erzetemet teljesen elvesztettem.
2022. júl. 21. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
A skizofrénia első tüneteit produkálod.Keress szakembert.
2022. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mióta tart ez a helyzet?
2022. júl. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1 éve kb
2022. júl. 21. 12:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress pszichiátert. Nem kell beutaló, tb-alapon tudsz menni, csak időpontot kell kérni a lakhelyed szerinti rendelőben.
2022. júl. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Deperszonalizációnak hívják, amikor magadat kívülről látod. Ennek semmi köze a skizofréniához.


A hallucináció lehet annak tünete, de halukat több más betegség is okozhat.

2022. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tőlem kértek beutalót, amikor először mentem pszichiáterhez. Kérdezz rá, hogy nálatok kérik-e. Van ahol kérik, máshol nem.


Ha sokára adnak időpontot, akkor jelezd, hogy hallucinálsz, hátha korábbit keresnek. Ezzel háziorvos kórházba is be tud utalni, dőt ha veszélyeztetőnek ítélik az állapotod, kórház beutaló nélkül is felvehet, de akkor zártra tesz. Ez nem jelenti azt, hogy lekötöznek, begyógyszereznek.


Ezeket azért írom, hátha te magad szeretnél inkább kórházi diagnózist, kezelést erre és utána ambulánsat.


Sajnos ambuláns rendelésen is lehet, hogy elsőre kórházba utalnak, de lehet, hogy vállalják az ambuláns kezelést.

2022. júl. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!