Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Digitális detoxot akarok...

Digitális detoxot akarok tartani de nem tudom mit vegyek bele?

Figyelt kérdés

Digitális detoxot szeretnék tartani egy hónapig, de nem tudom mit vegyek bele.


Elmondom jelenleg mire használok bármilyen képernyőt:


Mobil:

* tiktok

* whatsapp

* kakaotalk (mint a whatsapp)

* facebook

* messenger

* néha youtube

* zene

* térkép



Laptop:

* whatsapp és egyéb chat szolgáltatások

* olvasni

* netflix

* tanulás (nem kötelező, saját magamnak)

* youtube

* zene

* néha játékok


A teljes detox ugye az lenne, hogy semmit sem max smsben vagy telefonon érhetnek el.


Kérdésem:

* szerintetek a zene se legyen akkor? (napi szinten több órát hallgatom, de utazás közben biztos mindig)


* a detoxnak az lenne a célja, hogy motivált legyek viszont gyerekkorom óta hiperfokuszálok olvasásra. Akkor esetleg azt is limitáljam? Képes vagyok napi 10 órát is olvasni minden probléma nélkül. Ebook readerben vagy könyvben olvasnék nem laptopon.


Köszönöm a válaszokat!



2022. júl. 21. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
yt, zene maradhatna
2022. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A zene maradhat, olvass hagyományos könyvet.
2022. júl. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Természetesen a tanulás is, ha tényleg az.

A térkép minek?

2022. júl. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Menj el nyaralni egy mp3 lejátszóval, de felejtsd otthon a telefonodat és a laptopot. A szálláson a lehető legkevesebb időt töltsd, egész nap kirándulj, ússz vagy ülj egy fa alatt és olvass egy könyvet.

Az első két nap nagyon fognak hiányozni, de utána rájössz majd, hogy nagyon jó a kütyük nélkül lenni.

2022. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem az olvasás sem gond. Én jóformán csak olvasásra használom az asztali gépemet, mivel ebben a szerbiai kisvárosban a könyvtárban nagyon kevés magyar nyelvű könyvet találok. Olvasni viszont imádok. Szerintem lényegtelen hogy hagyományos vagy digitális könyvet olvas az ember.
2022. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem túlgondolod, nem muszáj mindent vagy semmit alapon csinálni, csak gondold végig, mi az ami túl sok idődet köti le feleslegesen. Ezek közül nekem leginkább a tiktok tűnik időpazarlásnak, de igazából ezt neked kell érezned. Pl. én csak híroldalakat követek Facebookon, ami nem csábít arra, hogy naponta többször csekkoljam. Nem is tudom, hogy lehet mondjuk egy térképet annyit használni, hogy digitális detoxra legyen szükség.
2022. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
A zenehallgatás szerintem nem kell, hogy a része legyen, hiszen nem is nézed közben a képernyőt és nem mástól veszi el az idődet, nem hiszem, hogy ez akadályozná a célodat. Max ha közben úgy érzed jobb lenne ezt is szüneteltetni, akkor kipróbálod úgy is. Az jó, hogy ennyire szeretsz olvasni, de azért ne ezzel töltsd ezt az egész hónapot, mert akkor megint ott tartasz, hogy nem foglalkozol magaddal. Gondolom az lenne a cél, hogy több időd legyen más dolgokra is, kipróbálj újdonságokat, kicsit befelé figyelj, ilyesmik. Ha végig egy másik világba vagy elmerülve, az nem segít. Ezzel nem azt mondom, hogy ne olvass, csak ne egész nap, szándékosan hagyj időt minden másra is.
2022. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Az olvasás az jó. Még e-könyv olvasóról is, mert nem maga a képernyő a probléma, hanem ami belőle a fejünkbe hatol. Én eléggé le tudtam jönni a telózásról az ebookkal, mert elalvás előtt meg utazás közben már nem telózok. Most ezt cigizés közben írom, úh van még lehetőség fejlődni. :)


Kitartást a detoxhoz!

2022. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Főleg a stimulációt szeretném megszüntetni, mert úgy érzem, hogy egyre kevésbé tudok koncentrálni már unalmasabb dolgokra.


De az igaz mondjuk, hogy én tanulás meg olvasás mellett is folyton zenét hallgatok, csak megy mint háttérzaj, szóval lehet az nem lenne baj, hogyha maradna.


Szociális médiát, filmeket és sorozatokat biztos kerülni akarom. A könyveket meg pont azért, amit a 7-es is mondott, hogy képes lennék az egész napot ezzel tölteni és akkor ott vagyok, ahol a part szakad...


6-os, nem is a térkép miatt kell a detox :)

De amúgy a metrót meg a buszokat szoktam nézni vele. Szóval az nem számít, azt szerintem ezentúl is fogom használni.

2022. júl. 21. 21:36
 10/13 anonim válasza:
100%
Okostelót lecseréled régire.
2022. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!