Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem állandóan rondának és dagadtnak magam, és ne érezzem ettől úgy hogy egy senki vagyok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak nálam csúnyábbak, ducibbak is, mások szerint tök szép is vagyok és az alakom sem rossz, de én ezt még sem így látom, mindig azt gondolom, csak azért mondják ezt mert nem akarnak megbántani. De nagyon sok nehézséget okoz ez, például ismerkedni se tudok, mert úgy érzem, minden férfi csúnyának és rondának talál.
2022. júl. 25. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

pszichológus!!!

TEstképzavar, szorongás.

2022. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Kíváncsiságból:

milyen magas vagy, hány kg és mennyi idős?

2022. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Fogyj le 🤷 jarj edzeni, vegyel uj cuccokat stb
2022. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3 járok edzeni, már több mint 15 kilót fogytam is. voltam vékonyabb, ducibb, de mindig ez volt. pedig voltam brutálisan vékony is, de valahogy akkor is ezt éreztem.


#2 20 éves, 170centi, jelenleg lehetek 70 kg körül

2022. júl. 25. 13:16
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ja ertem, akkor valszeg fejben van a gond. Pasid van? Nekem volt onbizalomhianyos baratnom pedig jo csaj volt. Surun bokolgattam ami javitott a dolgon. Talinal mindig mondtam h mennyire csinos stb. Mikor meg mar nalam lakott eleg surun mashogy is "jeleztem" fele h mennyire szepnek/szexinek tartom ;)
2022. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szeptemberben lett vége a két éves kapcsolatomnak. Egyébként amíg együtt voltunk nekem se volt ennyire erős ez az önbizalomhiány. Viszont amióta külön vagyunk, nehéz így ismerkednem.
2022. júl. 25. 13:59
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
O szakitott veled? Ez megmagyarazna a dolgot.. foleg ha esetleg mas miatt. Bar van olyan szitu, h ugyis ront az onbizalmon, lelkesedesen h te szakitasz. Szerintem ha talalsz vkit akivel boldog leszel megszunik ez a gond
2022. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én szakítottam. :) Előtte is ilyen voltam egyébként, csak amíg vele együtt voltam múlt el ez, mert akkor úgy éreztem van aki szeret így. Amióta viszont külön vagyunk, úgy érzem olyan ronda meg kövér vagyok, hogy sosem találok megint olyat aki szeretni fog úgy ahogy vagyok. Pedig előtte is találtam, nem az első barátom volt, meg mások szerint szép vagyok, és az alakommal sincs baj, főleg hogy ami van rajtam "plusz" is szépen oszlik el. De valahogy én másokhoz képest túl undorítónak találom magam.
2022. júl. 25. 14:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Elolvasva en szepnek kepzellek el a fejemben 😁 Am nekem is taplalni kell az onbizalmam pedig kb minden csajnak bejovok. 10 eve kondizok, allitolag helyes is vagyok, penzem is van. Megis csak akkor van onbizalmam ha kapcsolatba vagyok vagy kavaraszok lanyokkal 🤷 bolondok vagyunk 🤝

Hogy szetnullaztak 😃 biztos nagyon elkeseredett emberek. De nemgaz emberek kicsit se erdekelnek a pontok 😅

2022. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

(Én még nem válaszoltam.)

Én kicsit máshogyan fogok válaszolni.

Én nekem férfi létemre nem tetszik a saját arcom a zsidó orrom miatt. Néhány hónapja itt gyakorin feltettem egy ilyen jellegű kérdést és volt olyan, aki azt válaszolta, hogy neki a nem akármilyen hosszú orr, hanem a kampós orrú férfiak tetszenek (olyat, amit előtte linkeltem, kerestem képet google-n hozzá). Végül megkérdeztem, hogy vállalkozna-e arra, hogy elküldök neki egy képet és őszinte véleményt mond az arcomról – úgy, hogy igen erősen tisztáztuk mindketten, hogy nem kívánunk közeledni még akkor se, ha tetszik neki az arcom. A képet elküldtem, és azt válaszolta, hogy teljesen rendben van az arcom, nincs semmi baj vele. Idézek, hogy mit válaszolt:

„Én nem tudom mi a bajod, teljesen rendben vagy, sőt kifejezetten helyes srác vagy. (nyugi én sem akarok ismerkedni)”

„Ezt verd ki a fejéből! Undorodni lehet egy (bocs') begyulladt, gennyes körömtől, visszataszító kinövésektől stb. de hogy egy férfias orr-tól, ami teljesen rendben van (és nekem tetszik is pedig nem vagyok ufó) hát az nem oké.”

Ekkor én elfogadtam, hogy tényleg létezik olyan valaki, és nem csak 1 valaki, akiknek a zsidó orrom tetszik. DE ez nem jelentette azt, hogy megkedvelem az arcomat. Azóta se kedveltem meg. Néhány napja levágtam a hajamat és elfogadhatóbbnak tartom saját szememben az arcomat, de tetszeni nem tetszik. Én személy szerint kerülöm a tükröt, mert saját szememben nem vagyok szép látvány, noha TUDOM, hogy van, akinek tetszik az arcom.


Azt kell neked is megtapasztalni, hogy nem kényszerből mondja valaki, hogy rendben vagy – akár azonos nemű, akár ellentétes nemű (közeli ismerősöd például). Ehhez neked kell jól felépíteni a kérdést és visszakérdéseket kitalálni, amikből 100%-osan!! le tudod szűrni, hogy nem kényszerből válaszolják, hogy rendben vagy.

Viszont különbséget kell tegyél, hogy mit kérdezel, hogy mi a problémád: Az arcoddal, az alkatoddal vagy az elhízásoddal vagy más valamivel van a problémád vagy többel is a felsoroltak közül. Tehát ezeket külön-külön kell megkérdezni – valakitől, akinek a válaszában megbízol vagy anonim személyektől – erre legalább jó ez a weboldal.

2022. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!