Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ingyenes online pszichológus/p...

Ingyenes online pszichológus/pszichiáter?

Figyelt kérdés
Mindennél nagyobb szükségem lenne egy hatékony, pszichológusi segítségre, mert nem bírom tovább azt a helyzetet, amiben vagyok. Sajnos pénzem nincs rá, így hátha tud valaki ajánlani olyan online (akár chat) lehetőséget, ami tudna segíteni a problémáimon.

2022. júl. 26. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

online nincs ilyen ingyenes, legfeljebb segélyvonal - de ott önkéntesek ülnek, nem szakemberek.


Miért nem mész el a TB-re ingyenesen járó pszichiátriai gondozóba??? Ők aztán felírhatnak pszichológust, szintén ingyenesen.

2022. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 A pszichiátriai gondozóban fél óra beszélgetés után többnyire nem pszichológust írnak fel, hanem gyógyszert.
2022. júl. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos ingyen senki sem szeret dolgozni..
2022. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

2: ha a beteg nem mondja el, hogy mit szeretne, akkor lehet.....

De én elmondtam, hogy mit akarok. És lőn...

2022. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

enprojekt.hu

- 3 ingyenes alkalmat biztosítanak, online van

2022. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Én államiban elsőnek gyógyszert kaptam majd azt szedtem jó pár hónapig utána kaptam pszichológust. Nálunk gyógyszer nélkül senkit nem küldenek pszichológushoz.
2022. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 ha megszakadok se találom, mennyi az annyi.
2022. júl. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Énprojekt :)
2022. júl. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Próbáld meg a tb-set, de tényleg. Én évekig azért halogattam, hogy segítséget kérjek, mert mindenféle rosszat írogatnak a tb-sről. Aztán eljutott a problémám arra a szintre, hogy szorongásos zavarom lett és muszáj volt tbsre menni, mert nem engedhetem meg a magánt. Meg sok magán be van táblázva, és hozzájuk is nehéz bejutni.

Szerintem aki egyből fizetősre megy az h*ly*, nem kerül semmibe adni egy esélyt a tbsnek. Ha nem válik be, akkor otthagyod őket, nem köteleznek ők semmire. Te döntésed, hogy kinek szavazol bizalmat végül.


Egyébként nem fognak felírni olyan problémára gyógyszert, amire nem indokolt. De amúgy vannak azok az esetek, mikor a beteg hiszi azt, hogy nincs szüksége gyógyszerre. Én is ilyen voltam, de végül belementem és nagyon örülök, hogy így tettem. A gyógyszer csak egy mankó, az orvos is tudja. A másik, hogy neked se kötelezően elfogadnod a gyógyszeres terápiát, vagy beszedni, ha nem akarod. Persze amúgy ha adsz egy esélyt a gyógyszernek azzal nem ártasz semmilyen formában magadnak.

Odamész rendelésre, elmondod a bajod, az orvos javasol valamit. Nekem nem ajánlották fel a terápiát, pedig kemény szorongással mentem oda. Viszont rákérdeztem az orvosnál, mire ő átváltott full lelkesbe és boldogan felíratta nekem a terápiát. :D Aztán lelkemre kötötte, hogy szedjem a gyógyszert.

Egyet sajnálok csak, mégpedig hogy ennek a tbsnek nem adtam hamarabb egy esélyt. Nagyon pozitívan csalódtam, a terapeutámmal még egy ülésem volt csak, de mintha megtaláltam a tökéletes embert a feladatra, hogy segítsen.

Nagyon figyelmesek és kedvesek a pszichiátrián az ott dolgozók, figyelembe fogják venni, ha te máshogy akarsz valamit.

2022. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!